Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2023 01 06 /16:21

Kanalas „TV Rain“ sumokėjo Latvijos NEPLP 10 tūkst. eurų baudą

Nepriklausomas Rusijos televizijos kanalas „TV Rain“ („Dožd“, „Lietus“) sumokėjo Latvijos nacionalinės elektroninės žiniasklaidos tarybai (NEPLP) jam skirtą 10 tūkst. eurų baudą.
Rusijos televizija „Dožd“
Rusijos televizija „Dožd“ / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Apie tai naujienų agentūrai LETA penktadienį pranešė NEPLP vadovas Ivaras Abolinis.

Praėjusį mėnesį „TV Rain“ buvo nubausta 10 tūkst. eurų bauda už tai, kad transliacijos metu parodė žemėlapį, kuriame nuo Ukrainos atplėštas Krymo pusiasalis buvo pavaizduotas kaip Rusijos dalis, pranešė NEPLP.

Anksčiau vienos „TV Rain“ laidos vedėjas paragino žiūrovus aprūpinti „įranga tuos rusus, kurie yra fronte“, ir išreiškė „viltį, kad mes galime padėti su įranga ir būtiniausiais patogumais fronte“.

Tačiau „TV Rain“ apskundė NEPLP paskirtą 4 tūkst. eurų baudą už tai, kad televizija neužtikrino subtitrų valstybine latvių kalba.

Gruodį NEPLP nusprendė panaikinti „TV Rain“ išduotą Latvijos transliavimo licenciją.

I.Abolinis LETA teigė, kad sprendimas panaikinti licenciją buvo priimtas dėl grėsmės nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai.

Sprendimas priimtas įvertinus pastaruoju metu televizijos padarytus pažeidimus: tai, kad laidose nebuvo vertimo į latvių kalbą, Krymas žemėlapyje buvo pavaizduotas kaip Rusijos teritorijos dalis, o vienas televizijos laidos vedėjas Rusijos armiją pavadino „mūsų kariuomene“ ir galimai išreiškė jai paramą, nors pats kanalas tai neigia.

NEPLP taip pat įvertino Valstybės saugumo tarnybos ataskaitą apie kanalą, tačiau I.Abolinis detalesnės informacijos apie tai nepateikė.

Latvijos vyriausybė „TV Rain“ suteikė prieglobstį ir liepos viduryje kanalo transliacijos, kurios kovo pradžioje Rusijoje buvo užblokuotos, vėl atsinaujino.

Kanalo deklaruojama misija buvo teikti nepriklausomą informaciją ir kovoti su Kremliaus propaganda.

Penktadienį „TV Rain“ paskelbė skųsiantis NEPLP sprendimą panaikinti Latvijos transliavimo licenciją.

„TV Rain“ vyriausiasis redaktorius Tichonas Dziadko sakė agentūrai LETA, kad televizijos kanalas apskųs NEPLP sprendimą, ir pridūrė, kad daugiau informacijos apie tai bus paskelbta vėliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais