Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kandidatas į Rusijos prezidentus Michailas Prochorovas: milijardai užantyje ir prostitutės svečiams

Michailas Prochorovas
„Scanpix“ nuotr. / Michailas Prochorovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Michailas Prochorovas, nepriklausomas kandidatas į Rusijos prezidentus, yra tituluojamas ateities Rusijos opozicijos lyderiu. 18 mlrd. JAV dolerių turtą valdantis krepšinio komandos „New Jersey Nets“ savininkas yra politikos naujokas, tačiau, kai kurių ekspertų nuomone, ateityje gali būti reali atsvara dabar lygiaverčių konkurentų neturinčiam Vladimirui Putinui. Todėl siūlome susipažinti su keliais jo biografijos faktais.

Kaip rašo „The Moscow Times“, M.Prochorovas gimė 1965 metų gegužės trečią dieną. 1989 metais baigė Maskvos finansų institutą, tais pačiais metais pradėjo vadovauti Tarptautinio ekonominio bendradarbiavimo banko vienam departamentų.

1992 metais tapo Vladimiro Potanino Tarptautinės finansų kompanijos pirmininku, 1993 metais –  „Onexim“ banko valdybos pirmininku.

1995 metais „Onexim“ bankui pavyko aukcione įsigyti 38 proc. „ Norilsk Nickel“ akcijų už 170 mln. JAV dolerių – sumą, vos 100 tūkst. JAV dolerių aukštesnę už pradinę. Tuo metu „Norilsk“ priklausė apie ketvirtadalis nikelio produkcijos rinkos.

1998 metais  M.Prochorovas tapo „Onexim“ prezidentu.

Finansų krizė 1998 metais paliko jo vadovaujamą banką su daugiau nei 2 mlrd. JAV dolerių skola, apie 800 mln. JAV dolerių sudarė skola užsienio kreditoriams. Po krizės geri banko aktyvai buvo perkelti į „Rosbank“.

2000 metų pabaigoje „Onexim“ paskelbė apie galutinį susijungimą su „Rosbank“. „Rosbank“ prezidentu M.Prochorovas buvo iki 2001 metų.

2001–2007 metais jis buvo „Norilsk Nickel“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas ir pastatė įmonę ant kojų.

2004 metais įkūrė kultūrinių iniciatyvų labdaros fondą, kuriam vadovauja jo sesuo Irina.

2007 metais M.Prochorovas buvo suimtas savo vakarėlio metu už svečių aprūpinimą prostitutėmis. Po keturių dienų buvo paleistas, kaltinimai nepareikšti.

2007 metais M.Prochorovas paliko „Norilsk“ vadovo postą ir pareiškė norįs atskirti savo akcijas nuo V.Potanino akcijų.

Kiek vėliau tais pačiais metais jis įkūrė privačią investicijų bendrovę „Onexim Group“. Jos prezidentu jis yra iki šiol.

2008 metais įkūrė „Snob“ – rusišką kultūros žurnalą – kartu su „Kommersant“ įkūrėju Vladimiru Jakovlevu.

Tais pačiais metais M.Prochorovas pardavė 25 proc.  „Norilsk Nickel“ akcijų aliuminio gavybos bendrovei „RusAl“ už didžiulę sumą ir 14 proc. „RusAl“ akcijų.

Kiek vėliau tais pačiais metais „Onexim Group“ nusipirko 50 proc. Rusijos investicinio banko „Renaissance Capital“ akcijų.

2010 metais M.Prochorovas nusipirko 80 proc. krepšinio komandos „New Jersey Nets“ akcijų, tapdamas pirmu užsieniečiu, įsigijusiu NBA komandą.

M.Prochorovas taip pat turi Bruklino arenos, Barclays centro akcijų.

Pernai gegužę išrinktas dešiniosios, verslui palankios partijos, kurios pavadinimui sukurti dabar yra paskelbtas konkursas, vadovu.

„Forbes“ skaičiavimais, M.Prochorovo turto grynoji vertė pernai siekė 18 mlrd. JAV dolerių – turtingiausiųjų žmonių sąraše Rusijoje jis yra trečias, pasaulyje – 32.

Apie M.Prochorovo rinkimų kampaniją ir kitus V.Putino priešininkus skaitykite paspaudę čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min