-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
02 21

Kankinimai ir psichologinis smurtas: kaip atrodė geriausios sąlygos, kuriomis teko kalėti A.Navalnui?

Teoriškai, geriausiomis sąlygomis A.Navalnas turėjo būti kalinamas būtent Antrojoje Vladimiro kolonijoje, tačiau ten 1,5 metų praleidęs pilietinių teisių aktyvistas Konstantinas Kotovas su tuo nelinkęs sutikti: pasak jo, nors kolonijoje prieš politinius kalinius nebuvo naudojamas fizinis smurtas, tačiau psichologiniai kankinimai buvo nežmoniški. Pavyzdžiui – izoliatoriuje buvo galima atsidurti vien už tai, kad per karščius atsisegi viršutinę marškinių sagą, ar „netinkamai“ laikai rankas.
Aleksejus Navalnas
Aleksejus Navalnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Nužudytą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną bandyta palaužti net keliose pačiose atšiauriausiose Rusijos kolonijose.

2021 metų kovą A.Navalno „Instagram“ paskyroje pasirodė patvirtinimas, kad jis nugabentas kalėti į koloniją Nr. 2 Pokrovo mieste, Vladimiro srityje.

Nuo 2021 m. balandžio iki birželio mėn. opozicionierius gulėjo nuteistųjų ligoninėje, esančioje IK-3 teritorijoje Vladimire. Ši kolonija vadinama „Motorka“ ir jau seniai garsėja kankinimais ir žiauriu elgesiu – tiek, kad nuteistieji bandė nusižudyti, norėdami išvengti išsiuntimo į ją.

2022 metų birželį naujienų portalas „Meduza“ pranešė, kad Kremliaus kritikas ​​perkeltas iš bendrojo režimo kolonijos Pokrove į griežtojo režimo pataisos darbų koloniją Nr.6 Melechovo gyvenvietėje Vladimiro srityje.

Galiausiai, praėjusių metų gruodžio pabaigoje A.Navalnas staiga dingo iš šios kolonijos ir jo buvimo vieta nebuvo žinoma daugiau kaip dvi savaites. Tuomet paaiškėjo, kad jis perkeltas į vieną pataisos koloniją Arktyje, kur buvo nužudytas, o jo kūnas šiuo metu neatiduodamas giminėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius