Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 02, 22:12

Karalius Karolis III nusprendė nevykti į JT klimato konferenciją COP27

Bakingamo rūmai sekmadienį patvirtino, kad karalius Karolis III nevyks į kitą mėnesį Egipte vyksiantį Jungtinių Tautų aukščiausiojo lygio susitikimą klimato kaitos klausimais COP27.
Karalius Karolis III
Karalius Karolis III / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aplinkosaugos klausimais besirūpinantis naujasis Britanijos monarchas, kuris sostą užėmė praėjusį mėnesį mirus jo motinai karalienei Elžbietai II, ketino pasakyti kalbą pasaulio lyderiams, lapkričio 6–18 dienomis susirinksiantiems į COP27 aukščiausiojo lygio susitikimą, pranešė leidinys „The Sunday Times“.

Tačiau šiam planui per praėjusį mėnesį karališkuosiuose rūmuose įvykusią asmeninę audienciją pas Karolį III paprieštaravo Jungtinės Karalystės premjerė Liz Truss, rašo laikraštis. Prie vyriausybės vairo ji stojo dvi dienos iki Elžbietos II mirties.

Karalienė Elžbieta II kreipėsi į praėjusių metų JT aukščiausiojo lygio susitikimo klimato kaitos klausimais dalyvius, tačiau ji turėjo torių vyriausybės, kuriai tuo metu vadovavo L.Truss pirmtakas Borisas Johnsonas, pritarimą.

Visgi Karolio III kanceliarija atsiribojo nuo minimo laikraščio pranešimo ir tvirtino, kad karalius prašė L.Truss patarimo.

„Su abipuse draugyste ir pagarba buvo sutarta, kad karalius nedalyvaus“, – sakė karaliaus biuras BBC.

Pastarasis „The Sunday Times“ rašinys pasirodė tvyrant spėlionėms, kad naujoji Britanijos vadovė, kuri ir taip yra kritikuojama dėl savo ekonominių planų, sukėlusių neramumus rinkose, gali žengti prieštaringą žingsnį ir sumažinti teisiškai privalomus šalies įsipareigojimus dėl klimato kaitos.

Jos naujai suformuotoje vyriausybėje yra ministrų, kurie skeptiškai vertino vadinamuosius 2050 metų nulinių emisijų tikslus, o pati L.Truss laikoma ne tokia entuziastinga šios politikos šalininke, kaip jos pirmtakas B.Johnsonas.

„The Sunday Times“ teigė, kad ji greičiausiai nedalyvaus Šarm aš Šeiche vyksiančioje COP27.

Pernai šis aukščiausiojo lygio susitikimas vyko JK, Škotijos mieste Glazge. Renginyje kalbėjo ne tik velionė karalienė, bet ir Charlesas bei jo sūnus Williamas.

Sprendimas priimtas „bendru sutarimu“

Dauningo gatvė atsisakė komentuoti „The Sunday Times“ pranešimą.

Ministrų kabineto narys Simonas Clarke'as jį atmetė kaip „paprasčiausią netiesą“ ir „Sky News“ sakė, kad sprendimas buvo priimtas „bendru sutarimu“ ir „draugiškai“.

Tuo metu Konservatorių partijos pirmininkas Jake'as Berry televizijai sakė, kad vyriausybė yra „įsipareigojusi iki 2050 metų pasiekti nulinių emisijų tikslą“.

Tačiau parlamento narys toris Tobias Ellwoodas paragino persvarstyti sprendimą monarchui nedalyvauti konferencijoje Egipte ir tviteryje išreiškė viltį, kad „sveikas protas nugalės“.

„Karalius Karolis yra pasauliniu mastu gerbiamas balsas aplinkosaugos ir klimato kaitos klausimais, – pridūrė jis. – Jo dalyvavimas britų delegacijai suteiktų rimtą autoritetą.“

Laikraštis „The Sunday Times“ teigė, kad šis epizodas „greičiausiai padidins įtampą“ tarp Karolio III ir L.Truss, tačiau citavo vieną šaltinį vyriausybėje, kuris tvirtino, kad audiencija buvo „nuoširdi“ ir kad ten „nebuvo jokio ginčo“.

Tuo metu šaltinis karališkuosiuose rūmuose laikraščiui sakė: „Tai, kad karalius buvo pakviestas ten nuvykti, nėra paslaptis.“

„Jis turėjo labai gerai apgalvoti, kokius žingsnius žengti per savo pirmąją užsienio kelionę, ir jis nedalyvaus COP(27)", – sakė tas šaltinis.

Pagal tradiciją visi Britanijos karališkosios šeimos narių oficialūs vizitai į užsienį rengiami vadovaujantis vyriausybės rekomendacijomis.

Tačiau, nors karalius ir nedalyvaus konferencijoje asmeniškai, žiniasklaida teigia, kad jis vis tiek tikisi, jog galės kaip nors prisidėti prie šio renginio.

Karolis III jau seniai vykdo kampanijas už geresnę gamtosaugą, ekologinį ūkininkavimą ir kovą su klimato kaita.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min