2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 01 /01 02 00:15

Rusai iranietiškais dronais vieną po kito atakuoja Ukrainos regionus

Šeštadienį Rusija raketomis vėl atakavo skirtingas Ukrainos gyvenvietes. Pranešama, kad Kyjive žuvo vienas žmogus, dar mažiausiai 22 sužeisti. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnas pranešė, kad šeštadienį Rusija į Ukrainą paleido apie 20 sparnuotųjų raketų, iš kurių 12 pavyko numušti.
Ukrainos kariai Bachmute
Ukrainos kariai Bachmute / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Svarbiausios žinios iš Ukrainos

Svarbiausias šeštadienio naujienas skaitykite ČIA.

Visas naujienas apie Rusijos įsiveržimą į Ukrainą rasite ČIA.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Ukraina teigia Naujųjų išvakarėse Donecko srityje nukovusi apie 400 okupantų

00:15

Naujųjų metų išvakarėse Donecko srityje žuvo apie 400 rusų okupantų, dar apie 300 buvo sužeisti, teigia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų strateginės komunikacijos departamentas. Jo duomenimis, smūgis buvo nukreiptas į mobilizuotų karių susitelkimą laikinai okupuotoje Makijivkoje.

Pažymima, kad mobilizuoti rusai buvo apgyvendinti profesinėje mokykloje.

Be to, departamento teigimu, dar apie 300 karių patyrė įvairaus sunkumo sužalojimų.

Rusija apšaudė Sumų pasienio rajoną

23:06

Sekmadienį Rusijos okupantai sudavė 114 smūgių Sumų srities pasienio zonoje.

Apie tai savo „Telegram“ kanale pranešė Sumų regiono karinės administracijos pirmininkas Dmytro Žyvyckis.

„Per dieną rusai pasienio zonoje sudavė 114 smūgių. Penkios bendruomenės buvo apšaudomos priešo“, – pažymėjo srities karinės administracijos pirmininkas.

„Dėl apšaudymo buvo apgadintas architektūros paminklas – medinė Šv. Barboros bažnyčia. Taip pat buvo apgadintas paminklas, kultūros namai ir senosios miesto tarybos pastatas“, – pranešė D.Žyvickis.

Rusų raketų smūgiai padarė didelę žalą Kyjivo universiteto pastatams

22:22

Šeštadienį Kiyjive Rusijos raketų smūgiai padarė didelę žalą Kyjivo nacionalinio Taraso Ševčenkos universiteto pastatams.

KNU duomenimis, didelę žalą patyrė Biologijos ir medicinos instituto ir Aukštųjų technologijų instituto pastatai, psichologijos, sociologijos, informatikos ir kibernetikos, radijo fizikos, elektronikos ir kompiuterinių sistemų, mechanikos, matematikos ir geografijos, branduolinės fizikos, kriogeninio komplekso, sporto komplekso, Ukrainos fizikos ir matematikos licėjaus ir kai kurių studentų miestelio bendrabučių pastatai.

KNU nuotr./Kyjivo nacionalinis universitetas po atakos
KNU nuotr./Kyjivo nacionalinis universitetas po atakos

„Naujųjų metų išvakarėse, 2022 m. gruodžio 31 d., raketos ataka apgadino Kyjivo nacionalinio Taraso Ševčenkos universiteto parodų miestelio pastatus. Šį kartą raketų kritimo padaryta žala bus daug kartų didesnė už tą, kurią universitetas patyrė per 2022 m. spalio 10 d. Kyjivo centre surengtą masinę raketų ataką, kai buvo apgadinti Pagrindinio (raudonojo) akademinio pastato, UNI filologijos (geltonojo pastato), M.Maksimovičiaus mokslinės bibliotekos, Chemijos fakulteto pastatai, taip pat A.Fomino botanikos sodo šiltnamis“, – sakoma pareiškime.

Rusai atakuoja Ukrainą iranietiškais dronais

21:59 Atnaujinta 23:47

Rusijos pajėgos į Ukrainos oro erdvę paleido dvi „Shahed“ smogiamųjų bepiločių orlaivių grupes, pranešė Mykolajivo karinės administracijos vadovas Vitalijus Kimas.

Apie 21 val. oro pavojus buvo paskelbtas Kirovohrado, Zaporižios, Dnipropetrovsko ir Donecko regionuose. 

Apie 22.30 val. Mykolajivo ir Chersono regionai taip pat „nusidažė raudonai“, Čerkasų regionas atakuotas 22:50 val.

23.30 val. perspėjimai taip pat buvo paskelbti Sumų, Charkivo ir Poltavos srityse. Vėliau – Kyjive ir Kyjivo srityje.

Socialiniuose tinkluose pasirodo pranešimų apie sprogimų garsus Dnipropetrovsko srityje, tačiau oficialaus informacijos patvirtinimo kol kas nėra.

 

Per metus iš Rusijos nelaisvės buvo išlaisvinta beveik 1 600 žmonių

21:08

Per pastaruosius metus iš Rusijos nelaisvės buvo išlaisvinta beveik 1 600 žmonių, įskaitant kariškius ir civilius, pranešta Ukrainos Reintegracijos ministerijos „Telegram“ kanale.

2022 m. iš Rusijos nelaisvės iš viso buvo paleisti 1464 kariai ir 132 civiliai. Apsikeitimą kaliniais kartu vykdė Prezidento kanceliarija, Ukrainos valstybės saugumo tarnyba, Ukrainos saugumo tarnyba ir Reintegracijos ministerija.

Reintegracijos ministerijos Nacionalinis informacijos biuras teikia socialinę paramą ir pirminę pagalbą iš nelaisvės paleistiems asmenims.

Generalinis štabas: rusai persigrupuoja Chersono regione

20:29

Okupantai toliau bando vykdyti puolimą Bachmuto kryptimi ir pergrupuoti karius Chersono srityje, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

Rusijos pajėgos, kurios, ukrainiečių duomenimis, vien vakar neteko 760 žuvusių vyrų, ir toliau bando pulti Bachmuto kryptimi ir stengiasi pagerinti savo dalinių taktinę padėtį Kupjansko, Lymano ir Avdijivkos kryptimis. Pranešime sakoma, kad rusai ginasi Novopavlovsko ir Zaporižios kryptimis ir pergrupuoja karius Chersone.

Taip pat pažymima, kad okupantai toliau apšaudo gyvenvietes Černihivo, Charkivo ir Luhansko srityse.

Be to, Bachmuto kryptimi Rusijos daugiakalibrės artilerijos ugnis apšaudė daugiau kaip 15 gyvenviečių, ypač Belohorivką, Soledarą, Bachmutą ir Majorską.

Zaporižios kryptimi priešo ugnis užfiksuota prie daugiau kaip 15 gyvenviečių.

Generalinis štabas taip pat pranešė, kad Ukrainos aviacija sudavė 13 smūgių teritorijoms, kuriose buvo sutelkti užpuolikai, o raketų ir artilerijos daliniai smogė dviem teritorijoms, kuriose buvo sutelkta priešo gyvoji jėga ir karinė technika.

Ukrainiečių kareiviai per dieną prie Bachmuto nukovė beveik 200 okupantų

19:08

Paskutinę 2022 m. dieną Ukrainos kariai galingai sumušė okupantus Bachmuto kryptimi. Iš viso per dieną įvyko 23 susirėmimai.

Gruodžio 31 d. transliuotame televizijos laidų maratone rytinės kariuomenės grupuotės atstovas Serhijus Čerevatis sakė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos „užnugaryje“ užklupo daugiau kaip 170 okupantų. Dar apie 200 rusų buvo sužeisti.

„Jiems nepavyko pralaužti mūsų gynybos ir vėl nepavyko pasiekti jokių tarpinių tikslų... Jie priversti tęsti šį mirties konvejerį, nuolat gabendami į fronto liniją mobilizacijos, buvusius kalinius ir įvairių rūšių privačių karinių rangovų“, – sakė S.Čerevatis.

Tačiau jis pabrėžė, kad Rusija vis dar turi pakankamai mobilizacinių išteklių ir senų ginklų, kad galėtų tęsti šią taktiką.

NATO vadovas ragina Vakarus didinti ginklų gamybą, kad būtų galima paremti Ukrainą

18:54

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad NATO sąjungininkės artimiausiais mėnesiais turi padidinti ginklų gamybą, kad užtikrintų, jog Ukraina būtų visapusiškai aprūpinta kare su Rusija.

J.Stoltenbergas sakė, kad vykstanti krizė sunaudoja „milžinišką kiekį“ šaudmenų, nes esama ženklų, kad Vladimiras Putinas pasiryžęs „ilgam laikui“.

„IMAGO“/„Scanpix“/NATO vadovas Jensas Stoltenbergas
„IMAGO“/„Scanpix“/NATO vadovas Jensas Stoltenbergas

Jis taip pat sakė, kad NATO sąjungininkės turi išlaikyti savo ginklų atsargas ir toliau tiekti Kijevo vyriausybei reikalingą ginkluotę.

„Artilerijai reikia labai daug šaudmenų, atsarginių dalių, techninės priežiūros.

Tai didžiulis įsipareigojimas. Mums reikia didinti gamybą, ir būtent tai daro NATO sąjungininkai.

Tai pagrindinė NATO pareiga – užtikrinti, kad turėtume atsargų, tiekimo ir ginklų, kad galėtume užtikrinti savo atgrasymą ir gynybą, taip pat kad galėtume ir toliau teikti paramą Ukrainai ilgą laiką“, – kalbėjo jis.

J.Stoltenbergas taip pat sakė, kad nors pastarosiomis savaitėmis ukrainiečiai turėjo persvarą kovose, yra požymių, kad rusai persigrupuoja ir ruošiasi atnaujinti puolimą.

„Rusija nerodo jokių ženklų, kad atsisakytų savo bendro tikslo perimti Ukrainos kontrolę.

Ukrainos pajėgos jau kelis mėnesius turi pagreitį, tačiau taip pat žinome, kad Rusija sutelkė daug daugiau pajėgų. Daugelis jų dabar treniruojasi.

Visa tai rodo, kad jie yra pasirengę tęsti karą ir taip pat potencialiai bandyti pradėti naują puolimą“, – kalbėjo NATO vadovas.

JK nutraukia rusiškų suskystintų gamtinių dujų importą

17:51

Užsienio reikalų, sandraugos ir plėtros ministerija pranešė, kad Jungtinė Karalystė sekmadienį nutraukė visą rusiškų suskystintų gamtinių dujų (SGD) importą.

Vyriausybės įstaigos pareiškime socialiniame tinkle „Twitter“ teigiama, kad JK „nutraukia Putino neteisėto karo finansavimą ir remia pasaulio šalis, kad jos sumažintų savo priklausomybę“.

Jis paskelbtas po to, kai kancleris Olafas Scholzas pasidžiaugė Vokietijos pažanga siekiant išsivaduoti nuo priklausomybės nuo rusiškų dujų.

Rusija, kuriai anksčiau tekdavo daugiau kaip pusė šalies gamtinių dujų tiekimo, nuo rugpjūčio pabaigos Vokietijai netiekia jokių dujų.

Po invazijos į Ukrainą Vokietija ėmėsi kaupti dujas ir diversifikuoti jų tiekimą ir pradėjo statyti suskystintų gamtinių dujų terminalus, kurių pirmasis buvo atidarytas prieš dvi savaites.  

Kiti turėtų būti pastatyti per artimiausius mėnesius.
 

M.Podoliakas: Rusija „nebeturi jokių karinių tikslų“

17:48

Rusija „nebeturi jokių karinių tikslų“ ir „stengiasi nužudyti kuo daugiau civilių gyventojų“, pareiškė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychaila Podoliakas.

Savo pareiškime socialiniame tinkle „Twitter“ M.Podoliakas teigė, kad Ukrainos teritorijų apšaudymas naktį iš gruodžio 31 d. į sausio 1 d. byloja apie „dar vieną karo pobūdžio pasikeitimą“.

Nuo spalio mėnesio Rusija pradėjo masines raketų ir dronų atakas prieš Ukrainos energetikos infrastruktūrą, žiemai įsibėgėjant įstumdama miestus į tamsą ir šaltį. 

Maskva teigia, kad šiais smūgiais siekiama sumažinti Ukrainos gebėjimą kovoti; Kyjivas sako, kad jie neturi karinio tikslo ir yra skirti nukentėti civiliams gyventojams.

Britų advokatas sako, kad V.Putinas yra „kaltas žmogus“ ir turėtų būti teisiamas

17:47

Britų advokatas, vadovavęs buvusio Serbijos prezidento Slobodano Miloševičiaus baudžiamajam persekiojimui, pareiškė, kad Vladimiras Putinas yra „kaltas žmogus“ ir turėtų būti teisiamas Ukrainoje.

Interviu BBC seras Geoffrey Nice'as sakė, kad „nėra jokių abejonių“ dėl vadovavimo grandinės, vedančios prie V.Putino, ir „svarbiausia“ yra teisti Rusijos vadovą.

„Tai nusikaltimai žmoniškumui, nes civiliniai objektai niekada neturėtų būti bombarduojami ar kitaip puolami.

Negali būti jokių abejonių dėl vadovavimo grandinės, vedančios tiesiai į V.Putiną. Tai yra jo kariai. Jis yra kaltas žmogus“, – sakė advokatas.

G.Nice'as sakė esąs nustebęs, kad prokurorai ir politikai to nenurodo atviriau, ir išreiškė susirūpinimą, kad V.Putinas gali būti atleistas nuo teismo kaip susitarimo nutraukti karą dalis.

„Visai gali būti, kad ne ukrainiečiai, o kas nors kitas parengs taikos sutartį, į kurią bus įtraukta sąlyga, kad V.Putinas nebus teisiamas“, – sakė jis.

„Tai siaubinga perspektyva ir tai bus visiškas teisingumo atsisakymas Ukrainos žmonėms.“

Smogta Orechovo kaimui, vienas žmogus žuvo

17:43

Pirmosios metų dienos vidurdienį Rusijos teroristai smogė Orechovo kaimui Zaporižios srityje. Dėl to vienas žmogus žuvo, o dar trys buvo sužeisti.

Apie tai savo „Telegram“ kanale pranešė Zaporižios srities karinės administracijos pirmininkas Oleksandras Staruchas.

„Vidurdienį Orechove nuskambėjo rusų „Naujametiniai sveikinimai“. Dėl to vienas žmogus žuvo ir trys buvo sužeisti“, – sakoma pareiškime.

Prieš tai O.Staruchas pranešė, kad Naujųjų metų išvakarėse okupantai klastingai atakavo Zaporižią, raketomis apšaudydami gyvenamuosius namus. Žuvusiųjų nebuvo, tačiau penki žmonės buvo sužeisti, įskaitant 2008 m. gimusią mergaitę. 

Gruodžio mėnesį ukrainiečiai nukovė rekordinį skaičių rusų karių

17:31

Ukrainos gynėjai per paskutinį 2022 m. mėnesį nukovė rekordinį nuo karo pradžios Rusijos okupantų skaičių. Skelbiama, kad iš viso Ukrainos ginkluotosios pajėgos nukovė 17 280 rusų karių.

Ukrainos strateginės komunikacijos ir informacinio saugumo centro duomenimis, vien gruodžio mėnesį rusai neteko daugiau karių nei SSRS per 10 karo Afganistane metų.

Kartu jis pažymėjo, kad prasidėjus mobilizacijai Rusijos karių nuostoliai ėmė sparčiai augti. Agentūra apskaičiavo, kad spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais rusų okupacinė kariuomenė neteko 47 110 likviduotų karių, t. y. 50 proc. daugiau nei ankstesniais mėnesiais. 

Šiuo metu ukrainiečiai nukauna apie 550-560 karių per dieną, palyginti su vidutiniškai 240 sunaikintų okupantų 2022 m. gegužę, pridūrė centras.

15min atkreipia dėmesį, kad šių skaičių nėra galimybės patikrinti.
 

Rusija pirmą kartą nuo karo pradžios panaudojo raketas iš Kaspijos jūros

15:58

Šeštadienį per raketų ataką prieš Ukrainą Rusija pirmą kartą nuo plataus masto invazijos pradžios panaudojo raketų paleidimo įrenginius iš Kaspijos jūros, informaciniame teletilte pasakojo gynybos pajėgų pietų Ukrainoje Jungtinio koordinacinio spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk. Ji paaiškino, ką tai gali reikšti.

„Vakarykščiam raketų apšaudymui būdinga tai, kad buvo naudojamos raketos iš Kaspijos jūros. Tai pirmas kartas, kai tai užfiksuota per plataus masto invaziją. Nes jiems tikriausiai sunkiau pristatyti šias atsargas į Juodosios jūros pakrantę“, – sakė N.Humeniuk.

Pasak jos, Ukrainai gana sėkmingai sekėsi kontroliuoti priešo logistiką, taip pat ir kairiajame krante.

Ukrainos pajėgos teigia, kad rusams prie Bachmuto reikia operatyvinės pauzės

15:57

Rusijos okupacinės pajėgos po aktyvių kovinių veiksmų Bachmuto kryptimi reikalauja operatyvinės pauzės, tačiau Rusijos vadovybė neleidžia savo kariuomenei to padaryti, televizijai sakė rytinės kariuomenės grupės atstovas Serhijus Čerevatis.

Jis priminė, kad aktyvios kovinės operacijos prie Bachmuto tęsėsi daugiau kaip penkis mėnesius. Visą šį laiką Rusijos kariuomenei, kuri nepaliaujamai šturmavo Ukrainos pozicijas, reikia pertraukos.

„Jiems gali prireikti operatyvinės pauzės, tarkime, vidutinio lygio vadovai tai supranta. Tačiau atsižvelgdami į politinės ir karinės vadovybės sprendimą, Vladimiro Putino politiniai technologai daugelį metų palaikė mitą, kad V.Putinas niekada nesitraukia. Todėl jie tampa įkaitais ir yra priversti tęsti šį mirties konvejerį“, - aiškino S.Čerevatis.

Pasak pranešėjo, Rusija vis dar turi išteklių, kad galėtų tęsti aktyvias kovines operacijas Bachmuto kryptimi. Dabar okupantai į fronto liniją meta užverbuotus kalinius, „Wagner“ samdinius ir mobilizuotus vyrus.

Maskva: per Naujųjų metų atakas Ukrainoje taikytasi į „dronų gamybą“

14:47

Maskva sekmadienį pareiškė, kad per Naujųjų metų atakas Ukrainoje taikėsi į šios provakarietiškos šalies „dronų gamybą“ ir sugebėjo užkirsti kelią Kyjivo „teroristinėms“ atakoms prieš Rusiją.

Rusijos Gynybos ministerija teigė, kad buvo smogta „Ukrainos karinio pramoninio komplekso objektams“, susijusiems su dronų gamyba, ir kad buvo sugriauti Kyjivo planai „artimoje ateityje“ vykdyti „teroristines“ atakas prieš Rusiją.

Vienas žmogus žuvo ir dar vienas buvo sužeistas per nakties apšaudymą Chersone

14:45

Vienas žmogus žuvo ir dar vienas buvo sužeistas per naktinį apšaudymą Chersone. Prezidento kanceliarijos duomenimis, Naujųjų metų išvakarėse okupantai nenutraukė miesto apšaudymo.

„Per kitą Rusijos apšaudymą vienas žmogus žuvo ir vienas buvo sužeistas“, – sakoma pranešime.

Apšaudymas taip pat apgadino regioninės vaikų ligoninės pastatus. „Buvo užfiksuoti maždaug 7 „įeinantys“ šūviai ir išdaužta daugiau kaip 700 langų. Informacija tikslinama“, – teigiama operatyvinėje programoje. Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba taip pat pridūrė, kad ten kilo gaisras.

„Naujųjų metų išvakarėse Chersone priešas apšaudė ligoninę... Sausio 1 d. apie vidurnaktį ligoninės pastate dėl apšaudymo kilo gaisrai. Nuo 00.40 val. gaisrai užgesinti“, – rašoma pranešime.

Pažymima, kad ligoninės darbuotojai iki atvykstant gelbėtojams į rūsį evakavo 17 vaikų, 4 suaugusiuosius ir 38 darbuotojus.

„Nukentėjusiųjų nebuvo“, – pridūrė Valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba.

Be to, kitame ligoninės pastate buvo užfiksuoti du priešo sviedinių pataikymai – išdaužti langai ir apgadinta siena. Apšaudymo metu pastate žmonių nebuvo.

Generalinis štabas: Ukrainos pajėgos lėtai, bet užtikrintai stumia rusus

14:05

Ukrainos ginkluotosios pajėgos stumia Rusijos okupantus rytuose ir turi iniciatyvą, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo atstovas Andrijus Kovaliovas.

Anot jo, Ukrainos pajėgos lėtai, bet užtikrintai stumia priešą net prie Bachmuto.

Jo teigimu, rusams nesiseka prie Bachmuto:

„Lėtai, bet užtikrintai mūsų pajėgos Donecko kryptimi kasdien stumia Rusijos okupantus“, – sakė jis.

„Netoli Kreminos, netoli Bachmuto vyksta mūšiai. Ukrainos ginkluotosios pajėgos stumia Rusijos okupantus ir turi iniciatyvą šioje srityje“, – pridūrė jis.

Ukrainos duomenimis, per parą žuvo 760 rusų karių

12:36

Naujausiais Ukrainos gynybos ministerijos duomenimis, nuo invazijos pradžios žuvo 106 720 Rusijos karių, o per parą – net 760.

15min atkreipia dėmesį, kad šių skaičių nėra įmanoma patikrinti.

Lapkričio mėnesį vyriausiasis JAV generolas apskaičiavo, kad Ukrainoje žuvo arba buvo sužeista 100 000 Rusijos karių, Kyjivo ginkluotosios pajėgos per karą tikriausiai neteko panašiai tiek žmonių.

 

Chmelnyckio mieste mirė per vakarykštį rusų išpuolį sužeista 22 metų mergina

12:19

Chmelnyckio mieste mirė 22 metų mergina, sužeista per vakarykštį rusų užpuolikų išpuolį.

Apie tai pranešė Chmelnyckio regiono karinės administracijos pirmininkas Serhijus Hamalijus.

„Mergina (22 m.), kuri vakar buvo paguldyta į ligoninę itin sunkios būklės po mūsų miesto apšaudymo, nuo patirtų sužalojimų mirė“, – sakė jis.

S.Hamalijus pareiškė užuojautą mirusiojo šeimai ir draugams.

Rusijos pajėgos 40 kartų apšaudė Chersono sritį: sužeisti trys žmonės

11:38

Rusijos okupantai per parą 40 kartų apšaudė Chersono sritį ir sužeidė tris žmones.

„Rusijos okupantai regiono teritoriją apšaudė 40 kartų. Priešas apšaudė taikias regiono gyvenvietes iš artilerijos, minosvaidžių ir minosvaidžių“, – sakė Chersono srities karinės administracijos pirmininkas Jaroslavas Januševičius.

Pasak J.Januševičiaus, priešo kariuomenė 18 kartų puolė Chersoną.

Apšaudymai ypač smogė kritinei infrastruktūrai, privatiems ir daugiabučiams pastatams.

„Per pastarąją parą dėl Rusijos apšaudymo buvo sužeisti trys žmonės. Tarp sužeistųjų yra du vaikai: 13 metų berniukas yra sunkios būklės, o 12 metų mergaitė patyrė vidutinio sunkumo sužalojimus“, – sakė srities karinės administracijos pirmininkas.

Žvalgyba: Rusijai trūksta balistinių „Kalibr“ raketų

11:36

Rusijai trūksta balistinių raketų, ji taip pat nebeturi sparnuotųjų raketų „Kalibr“. Tai lėmė ekonominių sankcijų Rusijai poveikis, interviu per informacinį teletiltą sakė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Vadimas Skibickis.

„Tai, ką jie gamina dabar, yra tų komponentų, kurie buvo Rusijos sandėliuose, likučiai. Be to, Ukrainos žvalgyba imasi priemonių užkirsti kelią bet kokių ginklų gamybai Rusijos teritorijoje“, – sakė V.Skibickis.

Jis pabrėžė, kad deficitas Rusijoje pirmiausia susijęs su balistinėmis raketomis „Iskander“. Žvalgybos vertinimais, Rusija yra pajėgi smogti kelis galingesnius smūgius.

„Matyti, kad jie jau labai seniai naudoja tokio tipo ginklus, ypač balistinius. „Kalibr“ atsargos baigiasi. Labai mažėja iš oro paleidžiamų sparnuotųjų raketų X-101, X-555 atsargos. Mūsų skaičiavimai labai paprasti. Daugiausia, ką Rusija gali padaryti, yra du ar trys galingi smūgiai, kokius matėme pastaruoju metu“, – sakė V.Skibickis.

Pasak jo, Rusijos raketų gamyba nesustojo, nors ir šiek tiek sumažėjo.

Nikopolį vakare ir naktį apšaudė okupantai: vienas žmogus sužeistas

11:33

Nikopolyje, Dnipropetrovsko srityje, dėl vakarinio ir naktinio okupantų apšaudymo buvo sužeistas vienas žmogus, apgadinta 13 namų, keletas infrastruktūros objektų ir elektros linijų, pranešė Nikopolio meras Oleksandras Sajukas.

„Sunkus vakaras ir naktis su dar vienu klastingu apšaudymu. Kol kas žinoma apie vieną nukentėjusįjį. Buvo apgadinti devyni daugiaaukščiai ir keturi privatūs gyvenamieji namai, šeši ūkiniai pastatai ir viena transporto priemonė“, – sakė jis.

Tačiau O.Sajukas pabrėžė, kad ši informacija vis dar tikslinama.

Be to, pasak jo, buvo apgadinta daug komercinės paskirties objektų, medicinos įstaiga, parduotuvės, viešbutis ir vaistinės.

„Kilo gaisras, kurį gelbėtojai jau sutramdė. Dėl apšaudymo buvo pažeistos elektros linijos, specialistai dirba, kad jas atstatytų“, – sakė meras ir pridūrė, kad apšaudymo padariniai jau šalinami, miesto infrastruktūra veikia.

Dnipropetrovsko srities karinės administracijos pirmininkas Valentinas Rezničenka sakė, kad, be Nikopolio, priešas taip pat apšaudė Krasnohryhorivkos bendruomenę – aukų nėra.

Pasak jo, likusioje rajono dalyje Naujieji metai sutikti skambant sirenoms ir be jokių avarinių situacijų.

„Mūsų dangaus gynėjai sunaikino vieną į vietovę skridusį droną kamikadzę. Tai buvo „Shahed“ dronas, – pridūrė V.Rezničenka.

Sausio 1 d. rytą Kyjive apribotas metro eismas dėl raketų nuolaužų

11:29

Traukinių eismas Kyjivo „raudonąja“ metro linija ribojamas dėl ant bėgių rastų raketų nuolaužų.

„Atviros sekcijos pėdsakuose rasta pašalinių objektų, kurie, preliminariais duomenimis, buvo panašūs į raketos fragmentus. Dirba sprogmenų inžinerijos tarnyba“, – sakoma pareiškime.

Ukraina sunaikino 45 Irano dronus

11:25

Ukraina teigia, kad pirmąją Naujųjų metų naktį jos oro gynybos pajėgos sunaikino 45 Irane pagamintus bepiločius orlaivius (UAV), iš jų 32 Kyjive per kelias valandas trukusias atakas, kai šalies piliečiai bandė pasitikti Naujuosius metus. Išsamią informaciją tviteryje paskelbė Ukrainos strateginės komunikacijos ir informacinio saugumo centras.

 

Vaizdai iš bombarduotos vaikų ligoninės

11:23

Buvusi Ukrainos prezidento atstovė spaudai Julija Mendel pasidalijo nuotraukomis, kuriose, jos teigimu, užfiksuota Chersono regioninė vaikų ligoninė po bombardavimo prieš pat Naujuosius metus. Laimei, niekas nebuvo sužeistas, teigia ji.

 

V.Zelenskis: Ukraina kovos iki pergalės

10:10

Ukraina su Rusijos invazija kovos iki pergalės, šeštadienį sakydamas Naujųjų metų sveikinimą pažadėjo prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Mes kovojame ir toliau kovosime. Dėl svarbiausio žodžio „Pergalė“, – sakė jis, Ukrainai palydint senuosius metus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Volodymyras Zelenskis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Volodymyras Zelenskis

Emocingoje kalboje, pasakytoje kelios valandos po dar vienos Rusijos raketų atakų bangos, V.Zelenskis taip pat pagerbė visus, kas prisideda prie karo pastangų. 

„Noriu pasakyti jums visiems: ukrainiečiai, jūs esat nepaprasti! Pažiūrėkite, ką mes padarėme ir ką darome! Kaip mūsų kariai nuo pirmųjų dienų daužo šią „antrą pasaulyje kariuomenę“. Kaip mūsų žmonės sustabdė jų technikos ir pėstininkų kolonas, – kalbėjo jis. – Dideliame kare nėra mažų dalykų. Nėra nebūtinų. Kiekvienas iš mūsų esame kovotojas. Kiekvienas iš mūsų esame frontas. Kiekvienas – gynybos bazė.“

„Mes kovojame kaip viena komanda – visa šalis, visi mūsų regionai. Žaviuosi jumis visais. Noriu padėkoti kiekvienam neįveikiamam Ukrainos regionui“, – pridūrė V.Zelenskis.

Analitikai: Rusijai bus sunku palaikyti dabartinį tempą

09:41 Atnaujinta 09:44

Pasak Vašingtone įsikūrusio Karo tyrimų instituto (ISW), Rusijos pajėgos tikriausiai išeikvoja artilerijos šaudmenų atsargas, todėl joms bus sunku palaikyti dabartinį operacijų tempą kai kuriose Ukrainos fronto dalyse.

JAV analitinis centras atnaujintoje ataskaitoje teigė, kad šaudmenų trūkumas tikriausiai prisidės prie to, kad Rusijos pajėgos artimiausiu metu negalės palaikyti didelio operacinio tempo smarkiai puolamame Bachmuto rajone Rytų Ukrainoje.

Jame taip pat teigiama, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino naujametinis kreipimasis „toliau iliustravo, kad V.Putinas nėra tikras dėl savo gebėjimų formuoti Rusijos informacinę erdvę ir tebėra susitelkęs į karo Ukrainoje ir jo kainos pateisinimą savo vidaus auditorijai“.

Analitikai atkreipia dėmesį, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu savo naujametinę šventinę kalbą panaudojo demonizuoti Ukrainą ir paskelbti, kad Rusijos pergalė yra tokia pat „neišvengiama“, kaip ir ateinantys nauji metai. S.Šoigu melagingai teigė, kad Rusijos kariai gynė civilius gyventojus, kenčiančius nuo „genocido ir smurto“ dėl „teisės kalbėti rusiškai“, kuri Ukrainoje yra oficialiai pripažinta tautinės mažumos kalba.

AFP/ „Scanpix“ nuotr./Sergejus Šoigu
AFP/ „Scanpix“ nuotr./Sergejus Šoigu

Be to, S.Šoigu karą apibūdino kaip kovą prieš neonacizmą, terorizmą ir tuos, kurie garbina karo nusikaltėlius. S.Šoigu įrėmino Rusijos pergalę kaip būdą užkirsti kelią bandymams užglaistyti Rusijos „šlovingą istoriją ir didžius pasiekimus“ ir apsaugoti civilius gyventojus, išlaisvintus nuo „nacių“, akivaizdžiai bandydamas motyvuoti Rusijos karius. 

Kiti analitikų pastebėjimai:

 • Rusijos pajėgos surengė dar vieną raketų smūgių etapą, nukreiptą į Ukrainos svarbiausią infrastruktūrą, tačiau jų intensyvumas, palyginti su ankstesnėmis masinėmis smūgių bangomis, sumažėjo.
 • Ukrainos ir Rusijos šaltiniai teigė, kad Ukraina ir Rusija apsikeitė belaisviais, tačiau skirtingai nurodė apsikeistų asmenų skaičių.
 • Gruodžio 31 d. Rusijos pajėgos tęsė ribotas kontratakas, kad atgautų prarastas pozicijas palei Svatovės-Kreminos liniją.
 • Gruodžio 31 d. Rusijos pajėgos tęsė puolamąsias operacijas aplink Bachmutą ir Avdijivkos-Donecko miestą.
 • Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) paskelbė, kad gruodžio 29 d. vakare Zaporižios atominė elektrinė neteko ryšio su paskutine veikiančia rezervine elektros tiekimo linija.
 • Rusijos pajėgos tęsia operacijas Zaporižios srities rytuose ir palei pietinę ašį.
 • Gruodžio 31 d. Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pareiškė, kad jis „tikrai žino“, jog Kremlius planuoja uždaryti sienas vyrams, paskelbti karo padėtį ir „maždaug po savaitės“ pradėti dar vieną mobilizacijos bangą.
 • Rusijos okupacinė valdžia, reaguodama į Ukrainos partizanų veiklą, toliau intensyvina teisėsaugos represijas okupuotose teritorijose.
 • Rusijos okupacinės valdžios pareigūnai toliau kuria nepakeliamas gyvenimo sąlygas okupuotų teritorijų gyventojams.
   

Okupantai Naujųjų metų išvakarėse paliko Chersoną ir kaimyninius miestus be elektros

08:41

Naujųjų metų išvakarėse Rusijos okupantai apšaudė Chersono sritį. Jie paliko Chersoną ir šalia miesto esančias gyvenvietes be šviesos.

Chersono srities karinės administracijos pirmininkas Jaroslavas Januševičius pirmąją metų dieną po vidurnakčio savo „Telegram“ kanale pranešė, kad nuo okupantų ugnies nukentėjo ypatingos svarbos infrastruktūros objektas.

„Nuo „rašistų“ nukentėjo nuo ypatingos svarbos infrastruktūros objektas. Be elektros energijos – miesto centras, Chersono rajonas, Bilozerkas, Kamyšanai ir kiti kaimai“, – sakė jis.

Pasak J.Januševičiaus, energetikai netrukus pradės remonto darbus, kad Chersono gyventojai kuo greičiau vėl gautų elektros energiją.

 

Ukrainos kariuomenė atrėmė rusų atakas prie 9 Donbaso gyvenviečių

08:38

Per pastarąją parą gynybos pajėgos atrėmė Rusijos karių atakas iš 9 Donbaso gyvenviečių, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

„Per pastarąją parą mūsų kariai atrėmė okupantų išpuolius Stelmachivkos, Ploščankos ir Bilohorivkos rajonuose Luhansko srityje ir Soledaro, Bachmuto, Ozarianovkos, Marinkos ir Pobedos rajonuose Donecko srityje“, – sakoma pareiškime.

Pažymima, kad padėtis Voluinės, Polesės, Seversko ir Slobožansko kryptimis yra stabili, pasienio rajonuose yra karių, tačiau nėra požymių, kad jis formuotų puolamąsias grupes. 

„Priešas ir toliau praranda gyvąją jėgą. Per pastarąją savaitę vien į Luhansko srities Belovodsko miesto ligoninę buvo atvežta apie 350 sužeistų užpuolikų karių.

Gruodžio 30 d. Zaporižios srityje priešo nuostoliai siekė 160 sužeistų okupantų, sunaikinta 10 vienetų įvairaus tipo karinės technikos. Informacija apie likviduotus užpuolikus tikrinama“, – pranešė Generalinis štabas.

Rusijos pajėgos per naktį surengė 31 raketų ir 12 oro antskrydžių prieš Ukrainą

08:36

Rusijos kariai per naktį surengė 31 raketų ir 12 oro antskrydžių Ukrainoje. 

Be to, Rusijos pajėtos paleido 13 Irano smogiamųjų bepiločių orlaivių „Shahed-136“. Visus juos sunaikino Ukrainos gynybos pajėgos.

„Visoje Ukrainos teritorijoje išlieka priešo oro ir raketų smūgių grėsmė“, – pabrėžė Generalinis štabas.

Generalinis štabas pasakė, kokių ginklų Ukrainai reikės 2023 m.

08:35

2022 m. Ukraina iš tarptautinių partnerių gavo ginklų, šaudmenų ir medžiagų, kurių gynybos pajėgoms reikėjo gintis nuo Rusijos agresijos. Dabar Ukrainai reikia amunicijos, kuri leistų pataikyti į priešą dideliais atstumais, sako Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiojo operatyvinio skyriaus viršininko pavaduotojas brigados generolas Oleksijus Hromovas

„Ukrinform“ jis teigė, kad Ukraina iš valstybių partnerių, pasinaudodama tarptautine technine pagalba, gavo ginklų, amunicijos ir medžiagų pavyzdžių, būtinų ginkluotosioms pajėgoms užduotims vykdyti.

„Visų pirma per metus gavome tokios ginkluotės, kaip tankai, įvairios paskirties šarvuotos kovos mašinos, daugkartiniai raketų paleidimo įrenginiai, artilerijos sistemos ir minosvaidžiai, raketų „žemė-oras“ sistemos (įskaitant nešiojamas priešlėktuvines raketų sistemas), sraigtasparniai, bepilotės oro sistemos, šaudmenys artilerijos sistemoms, priešlėktuvinės gynybos sistemos, kovinės transporto priemonės, tankai, šaulių ginklai, bombonešiai („kamikadzės“), priešlėktuvinės artilerijos ginklai, prieštankinių raketų sistemos, transporto priemonės (sunkvežimiai, šarvuočiai), įvairių modifikacijų medicininės evakuacijos transporto priemonės. evakuacinės transporto priemonės, patrulinės valtys, degalai ir tepalai, maistas (įskaitant sausą davinį), neperšaunamos liemenės, neperšaunami šalmai, medicininė įranga, lauko ligoninė“, – pabrėžė O.Hromovas.

Pasak Generalinio štabo atstovo, šie ginklai suteikė Ukrainos gynėjams galimybę sustabdyti priešą ir išlaisvinti dalį laikinai okupuotų šalies teritorijų. Jis padėkojo už suteiktą pagalbą ir pažymėjo, kad Ukraina turi toliau didinti tarptautinės techninės pagalbos apimtį ir mastą.

„Visas pasaulis ir pirmiausia rusai žino, kaip gerai dega amunicijos sandėliai, kai į juos pataiko partnerių didelio tikslumo ginklai (HIMARS). Todėl Rusijos karinė vadovybė perkėlė savo atsargas ir kontrolės punktus toliau nuo kontakto linijos. Savo ruožtu, kad galėtume tęsti tėvynės išvadavimą ir sumažinti civilių aukų skaičių Ukrainoje, mums labai reikia šaudmenų, kurie leistų pataikyti į svarbius priešo taikinius dideliu atstumu“, – užbaigė O.Hromovas.

Rusija atakavo Kyjivo regioną: numušta dešimtys oro taikinių

08:28 Atnaujinta 11:27

Pirmąją metų naktį visoje Ukrainoje buvo paskelbta oro pavojaus padėtis. Kyjivo regiono karinės administracijos vadovas Oleksijus Kuleba sakė, kad Kyjivo regione veikia oro gynyba.

Savo „Telegram“ puslapyje O.Kuleba taip pat paragino piliečius likti saugiose vietose. 

„Kyjivo regionas. Priešlėktuvinė gynyba veikia“, – pažymėjo jis.
Pažymima, kad anksčiau sostinės ir regiono gyventojai išgirdo sprogimų garsus, po kurių pasigirdo oro pavojaus signalas.

Tuo pat metu Kyjivo meras Vitalijus Klyčko pabrėžė, kad sprogimai sostinėje buvo Ukrainos priešlėktuvinės gynybos sistemos padariniai.

„Sostinėje girdimi sprogimai. Priešlėktuvinės gynybos sistema veikia“, – sakė jis.

Vėliau patikslinta, kad Kyjive ir apylinkėse buvo aptikti 32 oro taikiniai ir visi 32 buvo sunaikinti. Informacijos apie aukas nebuvo. Vandens ir šilumos tiekimas į sostinę veikia normaliai.

Paskutinis atnaujinimas 2023-01-01 08:28

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min