Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 02, 15:29

Karas Ukrainoje: pasikėsinimai į prorusiškus pareigūnus rodo, kad stiprėja pasipriešinimo judėjimas prieš okupaciją

Pasak JAV pareigūnų, pastaruoju metu įvykdyti pasikėsinimai į prorusiškus pareigūnus rodo, kad stiprėja pasipriešinimo judėjimas prieš Rusijos, užėmusios dalį Ukrainos, statytinę valdžią.
Rusijos kariai prie Chersono
Rusijos kariai prie Chersono / Nuotr. iš socialinių tinklų

Pasipriešinimas gali peraugti į platesnio masto kovos su sukilėliais judėjimą, kuris taptų rimtu iššūkiu Rusijos gebėjimui kontroliuoti užgrobtas Ukrainos teritorijas, CNN citavo pareigūnus.

Per pastarąsias dvi savaites Chersono mieste, kurį Maskvos pajėgos Rusijos invazijos į Ukrainą pradžioje, buvo įvykdyti trys pasikėsinimai į prorusiškus pareigūnus.

Pareigūnų teigimu, neatrodo, kad už šių pasipriešinimo aktų slypi centrinė vadovybė, tačiau išpuoliai padažnėjo, ypač Chersono regione.

JAV nemano, kad Rusija turi pakankamai pajėgų Chersone, kad galėtų veiksmingai kontroliuoti regioną, sakė vienas JAV pareigūnas.

Michaelas Kofmanas, Rusijos tyrimų centro „Center for Naval Analyses“ Rusijos studijų direktorius, sakė:

„Manau, kad Rusija susidurs su dideliais sunkumais bandydama sukurti kokią nors stabilią šių regionų administraciją, nes tikėtina, kad kolaborantai – žymesni – bus nužudyti, o kiti gyvens baimėje.“

Anksčiau šią savaitę JAV nacionalinės žvalgybos direktorė Avril Haines sakė, kad Kremlius „susiduria su didėjančiu partizanų aktyvumu Pietų Ukrainoje“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min