Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 11, 20:00

Karas Ukrainoje pažadino ir Prancūzijos kariuomenę: „Yra ko pasimokyti“

Pastaruosius penkerius metus šioje tarp Estijos pušynų įsikūrusioje karinėje NATO bazėje prancūzų kariai treniravosi konfliktui, kuris neatrodė labai tikėtinas.
Thierry Burkhardas Tik prenumeratoriams
Thierry Burkhardas / „The New York Times“/Constant Méheut nuotr.

Tačiau žiauri Rusijos invazija į Ukrainą staiga suteikė naują stimulą maždaug dviem šimtams prancūzų pėstininkų, dislokuotų Tapoje – mieste, esančiame už maždaug 60 mylių nuo sienos su Rusija.

Įvykiai Ukrainoje priartino grėsmę, kad gali kilti didelio masto mūšių ir paskatino Prancūziją ruoštis, Prancūzijos kariuomenės štabo viršininko generolo Thierry Burkhardo žodžiais tariant, „didelio intensyvumo karui“.

T.Burkhardas paaiškino, kad šio pasiruošimo dalis yra ir jo šalies gebėjimo greitai dislokuoti karius bei gintis nuo kibernetinio ir informacinio karo tobulinimas.

„Europos šalių interesas yra susilpninti Rusiją“, – praėjusią savaitę lankydamasis Estijoje sakė T.Burkhardas, kalbėjęsis su „The New York Times“ ir naujienų tarnyba „Agence France-Presse“.

Šioje jo frazėje buvo girdėti JAV gynybos sekretoriaus Lloydo Austino žodžių aidas – gynybos sekretorius praėjusį mėnesį sakė, kad Amerikos tikslas yra matyti Rusiją taip „susilpnėjusią“, kad ji nebeturėtų galios įsiveržti į kokią nors kaimyninę valstybę.

Kita vertus, laikydamasis Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pastangų išlaikyti atvirą diplomatinę liniją su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, T.Burkhardas pridūrė, kad susilpninti Rusiją nereiškia ją sunaikinti ir kad Vakarams, kuriant ateities pasaulio „saugumo architektūrą“, gali tekti bendradarbiauti su Rusija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min