Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karas Ukrainoje: žudomos šeimos, dvasininkai, politikai

Pabūklas Ukrainos vėliavos fone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pabūklas Ukrainos vėliavos fone
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas „Žinių radijui“ trečiadienį pranešė, kad įtempta situacija išlieka daugelyje Ukrainos provincijų, separatistų užimtuose miestuose siaučia ginkluotos gaujos, kurios plėšia butus, parduotuves, bankus, ima įkaitus, o po to reikalauja išpirkos.

„Šiandien, kaip ir vakar, kaip ir beveik du mėnesius, Ukraina kovoja už savo laisvę ir nepriklausomybę, už europinį pasirinkimą, tačiau įtempta situacija lieka daugelyje Rytų provincijų“, – laidoje „Aktualioji valanda“ trečiadienį sakė P. Vaitiekūnas.

Karas vyksta labai žiaurus. Žudomos šeimos, dvasininkai, Ukrainos politikai. Prieš mirtį jie dažnai kankinami, po mirties iš jų kūnų tyčiojamasi, – tęsė ambasadorius Ukrainoje.

Pasak jo, Rusija bando sukurstyti Ukrainoje pilietinį karą, suskaldyti Ukrainą, bet jai nesiseka. „Rusija remia separatistus ir pinigais, ir ginklais, specialistais. Propagandos mašina sukasi separatistų naudai, tačiau absoliuti dauguma Ukrainos Rytų provincijos žmonių, mūsų vertinimu, iki 70 proc., nori taikos ir remia vieningos Ukrainos idėją. Vienintelis dalykas, ko jie tikrai nori, tai kad Rusija juos paliktų ramybėje.“

„Karas vyksta labai žiaurus. Žudomos šeimos, dvasininkai, Ukrainos politikai. Prieš mirtį jie dažnai kankinami, po mirties iš jų kūnų tyčiojamasi“, – tęsė ambasadorius Ukrainoje.

Jis taip pat nurodė, kad dabar Rusijos pozicija dėl prezidento rinkimų Ukrainoje pasikeitė – Rusija remia prezidento rinkimus. „Ukraina turi galimybę sukurti naują valstybę, nes senoji valstybė yra padalinta, dalis aneksuota. Ukrainoje bręsta supratimas, kad atėjo laikas sukurti naują valstybę ir Ukrainos bėdą paversti šuoliu į energiją, į Europos civilizaciją“, – nurodė P. Vaitiekūnas.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min