Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 3d. 07:01

Karčios Londono ir Briuselio skyrybos tik prasideda: įtampos plieskiasi visais klausimais

Brexit /  Samuel Regan-Asante (Unsplash) nuotr.
Unsplash.com nuotr. / Brexit / Samuel Regan-Asante (Unsplash) nuotr.

Mažai žmonių abipus Lamanšo sąsiaurio tikėjosi, kad Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos vyks be kliūčių. Taigi, kai pasirodė siaubo istorijų apie pūvančias jūrų gėrybes, tuščius krovininius sunkvežimius ir tokius muitinės mokesčius, kad akys iššoka ant kaktos, daugelio reakcija buvo ne tiek šokas, kiek niūri apatija.

Tačiau Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga taip pat susikirto politiniu ir diplomatiniu lygmeniu, taip greit ir taip aštriai, kad nustebino net pesimistus.

Nors kol kas pasekmės britams dar mažai apčiuopiamos – pavyzdžiui, kiek pabrangus iš Italijos importuota kava – ilgainiui jos gali turėti gerokai didesnį neigiamą poveikį.

„Tai nėra vien besikalančių dantukų problemos, – sakė Kimas Darrochas, kuris buvo Didžiosios Britanijos atstovas Europos Sąjungoje, o vėliau – ambasadorius Vašingtone, turėdamas galvoje universalų britų vyriausybės pasiaiškinimą dėl „Brexit“ problemų. – Kyla struktūrinių problemų, kurias lemia iškritimas iš bendrosios rinkos. Štai kaip atrodo „kietasis „Brexit“.

Nuo tada, kai sausio 1 dieną naujasis prekybos susitarimas įformino „Brexit“, įtampa įsiplieskė ir dideliais, ir mažais klausimais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

13:58
00:46
01:22

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min