„Jei jam bus sunku vykdyti popiežiaus pareigas, jis priims sprendimą. Žinoma, jis priims sprendimą, galbūt paprašys patarimo, bet sprendimą priims pats, vadovaudamasis savo sąžine“, – pažymėjo kardinolas.
Tačiau, pasak G.Ravasi, popiežius Pranciškus nori pabaigti Jubiliejinius krikščionybės metus, kuriuos Katalikų Bažnyčia švenčia nuo 2024 m. gruodžio 24 d. iki 2026 m. sausio 6 d.
„Suprantama, kad jo didelis troškimas yra bent jau užbaigti Jubiliejų, šventuosius metus, skirtus vilčiai, kuriuos jis jaučia kaip savo didįjį momentą“, – kalbėjo jis.
Kardinolas pažymėjo, kad kelias yra viena, bet, kai visas kūnas turi bėdų – visai kas kita.
„Reikia suprasti, kas bus ateityje. Juk pats Pranciškus paaiškino, kad jau pontifikato pradžioje pasirašė atsistatydinimo raštą, kaip tai padarė Paulius VI.
Iš to, ką girdėjome, dabar yra struktūrinių sunkumų, turinčių įtakos tokiai gyvybiškai svarbiai funkcijai kaip kvėpavimas. Kelias yra viena, bet jei jaučiama, kad visas kūnas turi bėdų, tai visai kas kita.
Beje, nuostabu, kad jo būklė buvo aiškiai paaiškinta. Anksčiau būdavo tendencija, kad aukščiausioji valdžia slėpdavo, kaip, pavyzdžiui, sovietiniuose laikraščiuose, kuriuose sekretorius sirgdavo peršalimo ligomis, kol mirdavo. Dabar gilinamasi į detales: „polimikrobinė infekcija“, „abipusis plaučių uždegimas“. Labai tikslūs požymiai, rodantys neabejotiną silpnumo elementą, vyresnio amžiaus žmogui, net atsižvelgiant į jo gyvybinį krūvį, gebėjimą reaguoti“, – paaiškino G.Ravasi.
Po ligoninėje praleistos savaitės dėl abipusio plaučių uždegimo Vatikanas ketvirtadienį pranešė, kad popiežiaus Pranciškaus būklė „šiek tiek gerėja“.
88 metų Pranciškus praėjusį penktadienį buvo paguldytas į Romos Gemelli ligoninę dėl bronchito, tačiau vėliau jis išsivystė į abiejų plaučių plaučių uždegimą. Pontifiko sveikatos būklė sukėlė didelį nerimą.
Trečiadienį vakare Vatikanas atnaujintame pranešime teigė, kad popiežiaus kraujo tyrimai parodė „nedidelį pagerėjimą“, o jo klinikinė būklė yra stabili.
Trečiadienį jam net užteko energijos priimti Italijos ministrę pirmininkę Giorgią Meloni 20 minučių vizitui.
Pareiškime premjerė po to sakė, kad jai jis pasirodė „budrus ir žvalus“.
„Mes kaip visada juokavome. Jis neprarado savo humoro jausmo“, – sakė ji.
Dvigubo plaučių uždegimo diagnozė nustatyta po to, kai pastaraisiais metais popiežius patyrė nemažai sveikatos bėdų – nuo storosios žarnos ir išvaržos operacijų iki vaikščiojimo problemų.
Vatikanas reguliariai skelbia naujausią informaciją, siekdamas užkirsti kelią plačiai paplitusioms spekuliacijoms, ypač internete, neva popiežius miršta ar net yra miręs.


