Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karinio dalinio Belbeke vadas neapsikentė: jeigu negaus aiškaus įsakymo, jis vadovausis Ukrainos kariuomenės statutu, kuris leidžia užpuolikus pasitikti ugnimi

Ukrainos karinio dalinio Belbeke vadas Julijus Mamčuras
Stop kadras / Ukrainos karinio dalinio Belbeke vadas Julijus Mamčuras
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos karinio dalinio Belbeke vadas Julijus Mamčuras pareiškė ultimatumą Rusijos okupacinei kariuomenei, kuri blokuoja Ukrainos karinius dalinius.

„Sevastopolio taktinės aviacijos Aleksandro Pokryškino brigados vadas pulkininkas J.Mamčuras kovo 13 d. pokalbyje su Ukrainos laikinuoju gynybos ministru Ihariu Teniuchu patvirtino, kad internete patalpintas vaizdo siužetas yra įspėjimas, skirtas Rusijos kariuomenei, blokuojančiai Ukrainos dalinius“, – paaiškino Ukrainos Gynybos ministerija.

Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, vaizdo kreipimesi pulkininkas J.Mamčuras kreipiasi į Ukrainos vadovybę, Generalinį štabą su prašymu kuo greičiau priimti aiškų įsakymą, ką daryti kariuomenei, apsuptai Kryme.

Su kiekviena diena Rusijos kariuomenės ultimatumai darosi vis kietesni, – sakė pulkininkas J.Mamčuras.

„Noriu gauti aiškias direktyvas, ką daryti Ukrainos kariuomenei, dislokuotai Krymo autonominėje respublikoje. Neįsivaizduojamų jėgų dėka mes vis dar išlaikome trapią taiką Kryme ir tuo pat metu liekame ištikimi priesaikai, duotai Ukrainos tautai. Mes, kariškiai, privalome ginti Ukrainos suverenitetą ir jos teritorinį vientisumą. Su kiekviena diena Rusijos kariuomenės ultimatumai darosi vis kietesni“, – sakė pulkininkas J.Mamčuras.

Vaizdo siužete pulkininkas atkreipė dėmesį į tai, kad, jeigu jis  negaus aiškios direktyvos, jis vadovausis Ukrainos kariuomenės statutu, kuris leidžia užpuolikus pasitikti ugnimi.

VIDEO: Vaizdo siužetas

Apšaudytas pasieniečių lėktuvas

Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, ketvirtadienį, 13 val., patruliuojantis Ukrainos Sienos apsaugos lėktuvas buvo apšaudytas iš Rusijos įrengto posto Armianske. Apie tai pranešė Ukrainos Valstybinė sienos apsaugos tarnyba.

Tai jau antras atvejis, kai buvo pasinaudota ginklais, norint nutraukti ukrainiečių pasienio orlaivių patruliavimą. „Pirmą kartą pasienio lėktuvas, kuriame nėra ginkluotės, buvo apšaudytas iš automatinių ginklų toje pačioje vietoje kovo 8 dieną. Tik pilotų, kurie atliko staigų manevrą, nusileido į atitinkamą aukštį ir pakeitė skrydžio kryptį, dėka pavyko apšaudymo išvengti“, – teigiama tarnybos pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min