Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 19d. 11:01

Karinio konflikto grėsmė Kryme reali, o šaltasis karas būtų kupinas įtampos ir jėgos demonstravimo

Rusijos kariai Kryme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos kariai Kryme

Gali kilti pilietinis karas. Prasidėjus šaltajam karui bus daug įtampos, jėgos demonstravimo, varžymosi tarpusavyje. Tokias išvadas Tvn24.pl pateikė Lenkijos politologas Grzegorzas Kostrzewa-Zorbas. Jam antrina ir Lenkijos ambasadorius Latvijoje Jerzy Nowakowskis, teigdamas, kad pirmą kartą buvo pažeista valstybinė siena neturint jokių tarptautine teise pagrįstų įgaliojimų.

Abu pašnekovai pripažįsta: Krymo aneksija pradeda visiškai naują istorijos skyrių. „Konstrukcija, kai atrodė, kad turime ramybę, galime vystytis, stiprinti ekonomiką, staiga pradeda byrėti“, – teigė Lenkijos ambasadorius Latvijoje.

J.Nowakowskio manymu, karinio konflikto grėsmė yra labai reali, o visų pirma dingsta tai, kas buvo šio regiono stiprybė, – stabilumas.

„Tai, kas pritraukė investicijas, leido uždirbti ir kurti gerus santykius su Rusija. Šiuo metu visam tam iškilo rimta grėsmė“, – kalbėjo Lenkijos ambasadorius Latvijoje.

Šaltasis karas bus kupinas didžiulės įtampos, jėgos demonstravimo, varžymosi tarpusavyje. Visa tai labai greitai plis mūsiškėje Europos dalyje, – teigė G.Kostrzewa-Zorbas.

Politologo G.Kostrzewos-Zorbo teigimu, lokalus karas gali prasidėti pačiame Kryme ir jo kaimynystėje.

„Kryme, vien pačiame pusiasalyje dislokuota apie keli tūkstančiai ukrainiečių karių iš įvairių dalinių. Jie juk iš ten nesitrauks, nebus išvesti. Bet kuris iš šių variantų reikštų pasidavimą ir sutikimą su aneksija. Tačiau jų buvimas ten nebus toleruojama įsibėgėjančio Vladimiro Putino ir Rusijos kariuomenės“, – aiškino politologas.

Būtent šios priežastis ir gali lemti lokalų karą.

„Šaltasis karas, bet ne grįžimas į šeštąjį, septintąjį, aštuntąjį dešimtmetį, nes pasaulyje jau susidaręs kitoks jėgų santykis. Nebėra pusiausvyros tarp dviejų imperijų. Svarstyklės pakrypusios labai stipriai ne Rusijos naudai. Todėl šaltasis karas bus kupinas didžiulės įtampos, jėgos demonstravimo, varžymosi tarpusavyje. Visa tai labai greitai plis mūsiškėje Europos dalyje“, – teigė G.Kostrzewa-Zorbas.

Lenkijos ambasadoriaus Latvijoje manymu, toks scenarijus yra itin pesimistiškas, bet patvirtino jaučiąs latvių nerimą. Vis dėlto, jo teigimu, nereikėtų Baltijos šalių ateities piešti itin niūromis spalvomis, nes JAV pasiryžusi vykdyti savo įsipareigojimus, tai NATO šalys, tad jų sienas gins visi sąjungininkai.

G.Kostrzewos-Zorbo teigimu, nereikėtų aklai tikėti V.Putino pareiškimais, kad jis apsiribos tik Krymu ir nežengs į kitas Ukrainos sritis. Tarptautinė bendruomenė privalo griežtinti sankcijas ir telkti karinę jėgą norint sustabdyti „Putino ir Rusijos maršą“.

„Jeigu imperijos agresija nebus sustabdyta, ji pati nejaus jokių ribų“, – įsitikinęs Lenkijos politologas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min