Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 26, 18:53

Karo kaina: ekspertai įvardijo galimus Rusijos Federacijos subyrėjimo scenarijus

„Visos imperijos galiausiai žlunga. Rusija yra taip pat žlugs“, – leidiniui „The Moscow Times“ pareiškė istorikas Aleksandras Etkindas. Nors rusų įsibrovėliai pamažu užima vis daugiau Ukrainos teritorijos, 15min kalbinti ekspertai neatmeta, kad ateityje įvykiai gali pasisukti ir kita kryptimi: vienas iš jų – Rusijos subyrėjimas į atskiras valstybes.

„Nesiekiu Rusijos Federacijos žlugimo, bet jį prognozuoju, o tai yra didelis skirtumas. Subyrėjimo buvo galima išvengti – būtų pakakę nepradėti karo su Ukraina. Tačiau revanšizmas buvo stipresnis už atsargumą.

Šios federacijos – sudėtingos, dirbtinės, labai nelygiavertės ir vis labiau neproduktyvios bendruomenės – žlugimas įvyks dėl jos vadovų Maskvoje ir tik dėl jų. Tie, kurie myli federaciją; tie, kurie mano, kad jei ji išnyktų, žmonėms būtų blogiau; tie, kurie vieningos Rusijos idėją laiko pagrindine ir net vienintele politine vertybe – visi turėtų kaltinti tuos ir tik tuos, kurie pradėjo šį karą“, – rašė istorikas A.Etkindas.

Jis nesiėmė prognozuoti, į kiek dalių galėtų suskilti Rusijos Federacija, galbūt šios dalys atitiks dabartines jos respublikų ir provincijų ribas.

„Deutsche Welle“ apžvalgininkas Konstantinas Egertas interviu 15min teigė, kad karas Ukrainoje parodė – potencialas Rusijai ateityje subyrėti tikrai yra. Jis įvardijo ir kelis galimus Rusijos suirimo scenarijus.

Tuo metu Ukrainoje veikiančio Krymo totorių televizijos kanalo ATR direktoriaus pavaduotojas, žurnalistas Aideras Muždabajevas įsitikinęs: „Rusija nėra federacija, o imperija.“

Jis mano, kad patyrus pralaimėjimą Ukrainoje Kremliaus gali laukti bruzdėjimas namuose, o tokios tautos kaip čečėnai, jakutai ir kiti nenorės turėti nieko bendro su Maskvos pradėtu kruvinu karu.

Įmanoma pasekmė

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min