Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 29d. 14:01

Karo nuniokotą Basrą atgaivins aukščiausio lygio turizmas

Karo nuniokota Basra
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Karo nuniokota Basra

Pietryčių Irake įsikūrusios Basros potencialas tapti aukščiausio lygio turizmo centru yra fenomenalus, mano Didžiosios Britanijos generalinis konsulas Irake. Jau dabar karo nuniokotą Basrą su malonumu vizituoja paukščių stebėtojai ir istorinių vietovių mėgėjai, rašo „The Independent“.

Kadaise šis Irako miestas buvo vadinamas „Rytų Venecija“. Šiandien Basra tik pradeda atsigauti po atšiaurių Saddamo Husseino valdymo dešimtmečių, karų ir kruvino sukilimo.

Nepaisant to, britų generalinis konsulas Nigel Haywoodas yra įsitikinęs, jog ateityje Basra galės konkuruoti su Dubajumi ir jį pranokti.

„Turizmo potencialas Basroje yra neįtikėtinas. Tik reikia dar šiek tiek palaukti“, – aiškino britas.

Ponas Haywoodas laikraščiui pasakojo, jog Basros mylėtojų netikėtai sutinka net gimtajame kaime. Dorseto grafystėje įsikūrusiame Corfe pilies kaime konsulas susipažino su „Rytų Veneciją“ pamilusiu paukščių stebėtoju.

Ornitologas entuziastingai pasakojo apie mažąją Basros krakšlę bei patikino konsulą, jog šį miestą kerta reikšmingi paukščių migracijos takai.

Nuo tos dienos generalinis konsulas svajoja, jog vieną dieną į pietinį Iraką ims traukti kur kas daugiau Britanijos ir pasaulio paukščių stebėtojų.

Basra nori tapti įtakingu kosmopolitiniu prekybos centru, savotiška stotimi tarp rytų ir vakarų. Teigė Haywoodas.

Jau šiandien Basroje svečių laukia vienas penkių žvaigždučių viešbutis. Tuo tarpu Irano investuotojai artimiausiu metu ketina pradėti antrojo statybas.

„Basra nori tapti įtakingu kosmopolitiniu prekybos centru, savotiška stotimi tarp rytų ir vakarų“, – teigė Haywoodas.

„Basra nori atkartoti Dubajaus sėkmės istoriją ir vieną dieną šį arabų miestą pranokti“

„Žinoma, turės praeiti ne vieneri metai, kol turistai galės nesibaimindami mėgautis Basros paplūdimiais“, – pripažino britas.

„Pats miestas turi visas galimybes atrodyti fantastiškai, tačiau tam taip pat reikės ne vienerių metų pastangų“.

Konsulas pripažįsta, jog į Iraką kol kas vyksta tik nuotykių ieškojai, o ne ramaus poilsio ieškantys užsieniečiai. „Kita vertus, saugumo padėtis Basroje su kiekvienu mėnesiu ženkliai progresuoja“, – pozityviai į ateitį žvelgia generalinis konsulas.

„Keliauti į Iraką vis dar yra rizikinga. Išlieka rizika būti pagrobtiems nusikaltėlių. Dėl šių priežasčių kelionių į Iraką kol kas neskatiname“, – kalbėjo Haywoodas.

vakarai.us
Temos: 1 Irakas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min