Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 04, 18:58

Karo Ukrainoje atgarsiai Kipre – nuo eitynių už V.Putiną iki užsidarančių verslų

Kipras visada laukia Rusijos verslininkų ir turistų. Tačiau, Maskvai pradėjus plataus masto invaziją prieš Ukrainą, rusų gyvenimas čia kiek apkarto. Tiesa, priešiškumo kipriečiai jiems nerodo ir netgi leidžia rengti eitynes, kuriose palaikomas Vladimiro Putino pradėtas karas. Tačiau rusų verslininkai nerimauja, kad dėl ES sankcijų jiems teks palikti pamėgtą Viduržemio jūros salą.
Limasolio gyventojų protestas Tik prenumeratoriams
Limasolio gyventojų protestas / AP/„Scanpix“ nuotr.

Kai pirmosios ES sankcijos smogė Rusijos finansų sistemai, jos greitai pasiekė Limasolį.

Turistų gausiai lankomas miestas, įsikūręs palei pietinę Kipro pakrantę, jau seniai tapo prieglobsčiu užsienyje gyvenantiems rusams. Vietiniai gyventojai jį net vadina „Limasolgradu“.

Tačiau prasidėjus Rusijos invazijai, staiga buvo įšaldytas didelės miesto rusų bendruomenės turtas. Daugelis negalėjo naudotis savo banko sąskaitomis. O pinigų pervedimai iš Rusijos buvo apriboti.

123rf.com nuotr./Limasolis
123rf.com nuotr./Limasolis

Kipre gyvenantys lietuviai sakė, kad rusų bendruomenė čia vis dar gausi, o priešpriešos jai kipriečiai nedemonstruoja. Be to, leidžiama rengti ir eitynes, kuriose jie palaiko V.Putino politiką.

Politologas Marius Laurinavičius komentare 15min teigė, kad Kipro ir Rusijos santykiai glaudūs jau seniai – dar ir dėl to, kad kipriečiai leido rusams laikyti čia savo nešvarius pinigus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min