Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karščiai Rusijoje: įžvelgiama Dievo bausmė, V.Putino bejėgiškumas ir verslininkų pasipelnymas

Maskvoje atsigaivinti šiomis dienomis sunku
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Maskvoje atsigaivinti šiomis dienomis sunku
Šaltinis: 15min
0
A A

Vakarų spauda daug dėmesio šiomis dienomis skyrė Rusiją užklupusiems didžiuliams karščiams. Aprašydami nelaimes, su kuriomis šiomis savaitėmis susiduria rusai, žurnalistai nepraleidžia progos ir pasišaipyti, jog šįkart net ir Vladimiras Putinas negali nieko padaryti.

Naujienų portalas 15min.lt jau rašė apie tai, kad Rusijos sostinė Maskva šiomis dienomis susiduria su rimtu išbandymu – čia sumušti karščio rekordai, žmonės perspėjami, jeigu tik gali, palikti miestą, aplink Rusijos sostinę siautėja gaisrai, o leistinos ekologinės normos viršijamos net aštuonis kartus.

Kenčia ir Sibiras

Su neįprastais karščiais susiduriančiai Rusijai dėmesio skyrė ir Vakarų spauda, kurią cituoja newsru.com. Vokiečių leidinys „Die Welt“ rašo apie tai, kad su didžiuliais karščiais susiduria ne tik Maskva ar Sankt Peterburgas, bet net ir Sibiro gyventojai.

Ten gyvenantys žmonės ieško šaltų vietų, kad galėtų atsigauti nuo šiems žmonėms visiškai neįprasto karščio. Taip pat reportaže rodomi Jakutijos gyventojai, kurie su maudymosi kostiumais laksto po ledyną.

V.Putinas: gerkite karštos arbatos

Kitas vokiečių leidinys „Focus“ rašo, kad net ir galingasis premjeras V.Putinas šįsyk niekuo negali padėti rusams, nors paprastai jis mėgsta pasirodyti gelbėtojo amplua. Karštą vasarą jis tesugebėjo pasiūlyti žmonėms gerti daugiau karštos arbatos. V.Putino teigimu, tai padeda išvengti saulės smūgio.

Beje, Kremlius dėl karščių pakeitė ir turistus pritraukiančią sargybos pasikeitimo ceremoniją.

„The Los Angeles Times“ neatsistebi tuo, kaip rusams siūlo gintis nuo karščių medikai. Šalies vyriausiasis sanitarijos daktaras Genadijus Oniščenko pasiūlė žmonėms ant langų kabinti šlapią medžiagą, cituojamas ir garsus matematikas Andrėjus Ramuzovskis, kuris teigia, jog užmigti pavyksta tik apsiklojus šalta antklode.

Beje, apklausos parodė, kad kai kuriems rusams karščiai net patinka – vienoje apklausoje 13 proc. respondentų teigė, kad jie mėgaujasi karščiu ir kad jiems nusibodo šaltos rusiškos vasaros.

Kainas kelia dirbtinai?

Tuo tarpu „The Times“ pažymi, kad karštis – ne vienintelė bėda, su kuria susidūrė rusai. Maskvoje užfiksuotas didžiausias smogas per pastarąjį dešimtmetį, gresiantis sveikatos sutrikimais. 23 šalies regionuose paskelbta ypatingoji padėtis, prarasta apie penktadalis derliaus.

Bijoma, kad grūdų kainos gali išaugti net du kartus. Tai gali sutrukdyti ir ambicingiems šių metų Rusijos eksporto planams. Beje, „Figaro“ pažymi, kad grūdų kainos gali būti keliamos ir dirbtinai sukeltos apsukrių verslininkų, mat iš tiesų yra sukauptos didžiulės atsargos.

Įžvelgia Dievo bausmę

Kiti leidiniai cituoja Nižnij Novgorodo arkivyskupą Georgijų Arzamanskį, kuris teigia, kad karščiai – tai Dievo bausmė nuodėmingiems rusams, kurių, anot cerkvės atstovų, tampa vis daugiau ir daugiau.

Vokiečių „Focus“ rašo, kad jei tai iš tiesų Dievo bausmė, nenuostabu, kad labiausiai ji smogė būtent Maskvai, nes šio miesto spindesys ir tuštybė daugybei rusų tapo tarsi naujuoju Babilonu.

Šis leidinys rašo, kad Rusijos sostinės ligoninės yra perpildytos,o kiekvieną dieną Maskvoje miršta 2-2,5 karto daugiau žmonių nei įprastai. Daug žmonių paskęsta, gelbėdamiesi nuo karščio. Beje, kaip pastebima, daugelis nuskęsta maudydamiesi neblaiviame stovyje.

Beje, kai kurios Rusijos žiniasklaidos priemonės netgi griebėsi iniciatyvos Maskvos centre surengti religines eitynes meldžiant lietaus ir laukia stačiatikių bažnyčios palaikymo.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min