Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 25d. 18:58

Kas leidžiama E.Limonovui, neleidžiama A.Navalnui? Klausimai dėl „sąžinės kalinio“ statuso

Aleksejus Navalnas teisme
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Aleksejus Navalnas teisme

Organizacijai „Amnesty International“ iš rusų opozicionieriaus Aleksejaus Navalno atėmus sąžinės kalinio statusą, jo situacija reikšmingai keistis neturėtų. Vis dėlto Rusijos sąžinės kalinių sąraše yra ir kitų prieštaringų asmenybių – šis statusas nebuvo atimtas iš Eduardo Limonovo, kuris per Bosnijos karą į apsiaustą Sarajevą šaudė su serbų lyderiu, vėliau pripažintu karo nusikaltėliu.

Trečiadienį nevyriausybinė organizacija „Amnesty International“ paskelbė, kad nuo šiol A.Navalnas nebebus laikomas „sąžinės kaliniu“, nes jis praeityje pasisakė už smurtą ir diskriminaciją, vėliau nuo tokių pareiškimų neatsiribojo.

Išties: A.Navalnas praeityje yra vadinęs imigrantus „tarakonais“, paniekinamai atsiliepęs apie kartvelus ir raginęs juos deportuoti iš Rusijos.

Organizacija, kuri tikina peržiūrėjusi A.Navalno pasisakymus nuo 2005-ųjų, vis tiek ragina jį paleisti ir laikosi pozicijos, kad opozicionierius kalinamas dėl politinių priežasčių.

Lietuvoje šiuo metu gyvenantis A.Navalno bendražygis Leonidas Volkovas tviteryje pareiškė, kad „Amnesty International“ generalinė sekretorė viešai dėkojo jam už „konstruktyvų pokalbį“, nors jis niekada su ja nekalbėjo.

Kitas A.Navalno bendražygis Ruslanas Šavedinovas paskelbė atsisakantis sąžinės kalinio statuso, kuris jam buvo suteiktas 2019 metais.

1964 metais „Amnesty International“ sąžinės kalinio statusą atėmė iš kovotojo su apartheidu Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) Nelsono Mandelos.

27 metus praleidęs kalėjime, jis vėliau tapo šalies prezidentu. 1993 metais N.Mandelai buvo skirta Nobelio taikos premija už „darbą taikiai panaikinant apartheido režimą ir nutiesiant pamatus naujai demokratiškai Pietų Afrikai“.

Kas keičiasi?

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, politologas Laurynas Jonavičius sako, kad sąžinės kalinio statusas ne itin apsaugo Rusijoje kalinamus asmenis, todėl jo atėmimas A.Navalno situacijos reikšmingai nepakeis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

12:39
01:16
16:41

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min