Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas pasaulio laukia 2011 metais?

Kas pasaulio laukia 2011 metais?
„Scanpix“ nuotr. / Kas pasaulio laukia 2011 metais?
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant Naujiesiems, skirtingas sritis kuruojantys BBC reporteriai dalinasi savo mintimis, kas pasaulio laukia 2011 metais.

Tai bus griežtų ekonomikos priemonių, kurių ėmėsi valstybės visame pasaulyje, pasekmių metai. Valstybių išlaidų sumažėjimas ir didelis jaunimo nedarbas iššauks protestus visoje Europoje. Graikija restruktūrizuos savo skolą. JAV Kongresas imsis protekcionistinių priemonių prieš „manipuliuotojus valiutomis“ (pavyzdžiui, Kiniją). Aukštas nedarbo lygis įtikins Sarah Palin pretenduoti į 2012 metais įvyksiančių šalies prezidento rinkimų kandidatus.

Barackas Obama davė pažadą iki 2011 metų liepos pradėti iš Afganistano išvedinėti JAV karines pajėgas. Tačiau ar tai bus išties reikšmingas JAV pasitraukimas iš Afganistano? Ar, galbūt, tik simbolinis? Ir kaip dėl B.Obamos vilčių, kad iki 2011 metų rugsėjo bus įkurta Palestinos valstybė? Ar Izraelio lyderis Benjaminas Netanyahu ir toliau ignoruos savo svarbiausią strateginį sąjungininką? Ir jei taip, ar palestiniečiai įgyvendins savo grasinimus surasti kitų būdų, kaip įkurti savo valstybę?

Islandijai gresiantis didžiulis ugnikalnio Katla išsiveržimas. Jei jis išsiverš, kentės visas pasaulis.Svarbiausias įvykis kitais metais bus tai, ko mes mažiausiai tikimės. Puikus pavyzdys – Islandijos ugnikalnio išsiveržimas ir naftos išsiliejimas Meksikos įlankoje. Tai, kuria kryptimi pasisuks trapus JAV ekonomikos atsigavimas, bus kritinis kitų metų dalykas. Europoje euro ateitis taps tikru išbandymu Vokietijai.

Kitąmet vargingesnės Europos valstybės sukils prieš griežtus euro reikalavimus. Žlugs bent vienos Europos valstybės valdžia.

Dėmesio centre atsidursiantys žmonės

Kim Jong–Unas. Ar kas nors, ko yra mokoma Šveicarijos mokykloje, padeda pasiruošti paranojiškos, neturtingos ir branduoliniais ginklais ginkluotos valstybės valdymui? Greičiausiai tai sužinosime kitąmet.

Salva Kiiras Mayarditas. Šis žmogus bus pirmasis nepriklausomo pietų Sudano lyderiu, tačiau jis susidurs su daugybe problemų.

Kūdikis „X“. 2011 metais pasaulyje gims kūdikis, tapsiantis septynmilijardiniu Žemės gyventoju. Niekas nežinos šio žmogaus tapatybės, tačiau Jungtinės Tautos, be abejonės, atras kokį nors fotogenišką kūdikį.

Jalaluddinas Haqqanis. Talibano kovotojų vadas, kaltinamas tuo, kad yra atsakingas už daugybę kovų, vykstančių rytiniame Afganistane ir Kabule, mėgaujasi saugiu prieglobsčiu Pakistano gentinėse vietovėse. Kitąmet JAV ir toliau ragins Pakistaną surasti šį žmogų. Arba tai padarys pačios.

Aung San Suu Kyi. Ką toliau darys pasaulyje populiariausia buvusi politinė kalinė? Ar ji išmoks, kaip naudotis socialine žiniasklaida?

Mitchas Danielsas. 2011 metais taps aišku, kas turės rimtų galimybių 2012 metų JAV prezidento rinkimuose tapti Respublikonų partijos kandidatu. M.Danielsas, kurį Geroge'as W.Bushas kadaise pavadino „ašmenimis“, yra puiki kandidatūra.

Julianas Assange'as. Jis dar neužbaigė savo darbo!

Dilma Rousseff. Tai pirmoji Brazilijos moteris prezidentė. Valdžią sausio mėnesį ji perims iš dabartinio šalies lyderio Lula da Silvos. Ar ši, daug mažesnę charizmą turinti lyderė, sugebės pratęsti akinamą šalies ekonomikos sėkmės istoriją ir skurdo mažinimą.

Įvykiai, kurių laukiam ir nelaukiam

Tarp labiausiai pasaulyje laukiamų įvykių – princo Williamo ir Kate vestuvės. Taip pat – pasiruošimas 2012 metų Olimpinėms žaidynėms.

Tarp mažiausiai laukiamų įvykių: Islandijai gresiantis didžiulis ugnikalnio Katla išsiveržimas. Jei jis išsiverš, kentės visas pasaulis. Taip pat ir galimos gamtos katastrofos. Šiais metais kentėjome nuo žemės drebėjimo Haityje ir beprotiškai didžiulę žalą atnešusių potvynių Pakistane.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 BBC
Parašykite atsiliepimą apie 15min