Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas yra „Juodasis blokas“, kurio protestuotojai Hamburge kaunasi su policija?

„Juodojo bloko“ protestuotojas
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr. / „Juodojo bloko“ protestuotojas
Šaltinis: 15min
8
A A

Po smurtinių susirėmimų su policija Hamburge, kuriame vyksta Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimas, keli šimtai radikaliosios kairės aktyvistų, kurie save vadina „Juoduoju bloku“, pateko į pasaulio žiniasklaidos antraštes. Tačiau po vardu „Juodasis blokas“ slepiasi ne tiek organizuota grupė, kiek protesto taktika, rašo dw.com.

Penktadienį prasidėjus dvi dienas vykstančiam G-20 susitikimui, juodai apsirengę ir po juodomis skrybėlėmis bei kaukėmis pasislėpę protestuotojai ėmė blokuoti gatves ir tiltus. Dieną prieš tai kaukėti aktyvistai mėtė alaus butelius į saugumo pajėgas ir padegė kelis automobilius.

Hamburgo policija protestuotojus identifikavo kaip vadinamojo „Juodojo bloko“ narius – bet kas jie yra? Tai nėra aiškiai apibrėžta organizacija, veikiau tai - taktika, kurią pasitelkia kai kurie demonstrantai.

Daugelis protestuose dalyvavusių žmonių neslepia savo veidų, tačiauyra ir tokių. Būtent slepiantys veidus protestuotojai ir yra „Juodasis blokas“. Dėl veidų slėpimo teisėsaugos pareigūnams yra sunkiau juos atpažinti ir, kuomet užsiima nusikalstama veikla, patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestai Hamburge prieš G-20 susitikimą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestai Hamburge prieš G-20 susitikimą

Didžiąją dalį „Juodojo bloko“ protestuotojų sudaro radikaliosios kairės aktyvistai – autonominiai anarchistai, kurie nori sugriauti kapitalizmą ir transformuoti jį į libertarinę sistemą, kurioje pinigai ir valdžia nebeturės jokios galios.

Pirmą kartą „Juodojo bloko“ protestuotojai reikštis ėmė dar XX a. devintajame dešimtmetyje, tuometinėje Vakarų Vokietijoje. Jie protestavo prieš atominių elektrinių statybą ir skvoterių iškraustymą iš būstų.

Nors „Juodojo bloko“ narius vienija jų drabužių spalva ir sąsajos su anarchistų judėjimu, atskirų grupuotės narių pažiūros gali reikšmingai skirtis.

Tokios riaušės – ne naujiena Vokietijai. „G-8“ grupės susitikime Rostoko mieste Vokietijoje 2007 m. protestuotojai iš „Juodojo bloko“ sužeidė 400 policijos pareigūnų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min