15min be reklamos
2023 01 09, 23:00

Kasdienis, bet kare mirtinai pavojingas – kaip mobilusis telefonas fronte pražudo rusus

Invazijos į Ukrainą pradžioje kai kurie Rusijos kovotojai, artėjantys prie sostinės Kyjivo, skambindavo mobiliaisiais telefonais ir keldavo vaizdo įrašus į „TikTok“, šitaip atskleisdami savo buvimo vietą Ukrainos pasiklausytojams.
Rusijos karys Chersone Tik prenumeratoriams
Rusijos karys Chersone / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ukrainiečiai pasinaudojo mobiliųjų telefonų signalais, kad raketomis tiksliai nusitaikytų į reikiamą vietą – tai sudavė skaudų smūgį įsiveržėliams, teigia Ukrainos karinės žvalgybos vadovas.

Dabar, praėjus beveik metams, nepaisant draudimo naudotis asmeniniais mobiliaisiais telefonais, Rusijos kariai, esantys karo zonoje, vis dar be jų neapsieina – skambina žmonoms, draugėms, tėvams bei vieni kitiems ir vis dar šitaip pritraukia Ukrainos išpuolius.

Po smūgio, per kurį šią savaitę žuvo dešimtys – galbūt šimtai – rusų kareivių, vieno skaudžiausių nuo invazijos pradžios, Rusijos kariuomenė pati pripažino problemą ir tuo paaiškino didelius nuostolius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mobilizuoti Rusijos rezervistai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mobilizuoti Rusijos rezervistai

„Jau aišku, kad pagrindinė to, kas įvyko, priežastis buvo masinis asmeninių mobiliųjų telefonų naudojimas priešo ginklų diapazone, nors tai ir draudžiama“, – sakoma Rusijos gynybos ministerijos pranešime.

Pasak pranešimo, mobiliojo telefono duomenys leido Ukrainai „nustatyti karinės tarnybos narių buvimo vietos koordinates raketos smūgiui“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min