Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 9d. 17:13

Katalikai remia popiežių Pranciškų, bet nesutaria dėl abortų, kontracepcijos ir homoseksualų santuokų

Ant sienos nupiešas Popiežius Pranciškus
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ant sienos nupiešas Popiežius Pranciškus

Katalikai mano, kad popiežius Pranciškus gerai darbuojasi, bet daugelis jų nesutinka su Bažnyčios doktrina emocingai vertinamais klausimais, ypač – dėl kontracepcijos, rodo pasaulinė apklausa, kurios rezultatai paskelbti sekmadienį.

JAV įsikūrusios ir ispanų kalba transliuojamos televizijos „Univision“ užsakymu 12-oje valstybių atlikta katalikų apklausa parodė, kad labiausiai Bažnyčios mokymą remia 55 metų ar vyresni susituokę vyrai ir moterys, dažnai dalyvaujantys mišiose ir gyvenantys kaimo vietovėse.

Likusių tikinčiųjų atveju nuomonės tokiais klausimais kaip gėjų santuokos, abortai, skyrybos ir moterys kunigės, skiriasi priklausomai nuo regiono, amžiaus, geografinės vietos ir pajamų.

Kaip parodė apklausa, 87 proc. katalikų mano, kad Pranciškus, kuris kovą minės pirmąsias savo popiežiavimo metines, dirba gerai ar puikiai.

Vis dėlto 78 proc. jų pritaria kontraceptinių priemonių naudojimui, nors tai pažeidžia Bažnyčios doktriną.

Vidutiniškai 5-iais proc. daugiau moterų, 18 proc. daugiau jaunimo ir 10-čia proc. daugiau aukščiausiojo ir aukštesniojo vidurinio sluoksnio atstovų pritaria gėjų santuokoms

Kitais klausimais ryškūs regioniniai skirtumai, pavyzdžiui, 80 proc. katalikų Afrikoje ir 76 proc. Filipinuose pritaria draudimui šventinti į kunigus moteris, bet Europoje ir Jungtinėse Valstijose šie skaičiai yra atitinkamai 30 ir 36 procentai.

Didžiausius prieštaravimus kelia gėjų santuokų klausimas: nepritarimas tokioms sąjungoms yra didžiulis – 99 proc. – Afrikoje, o JAV šis skaičius yra 40 procentų.

„Vidutiniškai 5-iais proc. daugiau moterų, 18 proc. daugiau jaunimo ir 10-čia proc. daugiau aukščiausiojo ir aukštesniojo vidurinio sluoksnio atstovų pritaria gėjų santuokoms“, – nurodo apklausos rengėjai.

Katalikai Ispanijoje, kuri šimtmečius Bažnyčios doktriną įgyvendindavo padedant inkvizicijai, yra tarp liberaliausių pasaulio valstybių, rodo apklausa. Tas pats pasakytina ir apie Prancūziją.

Katalikai Afrikoje ir Filipinuose yra konservatyviausi, o Argentinoje ir Brazilijoje – daugiausia liberalūs.

„Bendixen & Amandi International“ apklausė 12 036 katalikus Argentinoje, Brazilijoje, Kolumbijoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Prancūzijoje, Italijoje, Meksikoje, Filipinuose, Lenkijoje, Ispanijoje, Ugandoje ir Jungtinėse Valstijose.

Šiose šalyse gyvena 61 proc. pasaulio katalikų, kurių iš viso yra 1,2 mlrd., ir apklausos rengėjai sako, kad jos paklaidos riba yra 0,9 procento.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min