Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 13d. 20:08 , atnaujinta: 2013 kovo 14d. 07:58

Katalikai turi naują popiežių: Katalikų Bažnyčios vadovu tapęs argentinietis Jorge Mario Bergoglio pasirinko Pranciškaus vardą

Popiežiumi išrinktas Jorge Mario Bergoglio, kuris pasivadino Pranciškumi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežiumi išrinktas Jorge Mario Bergoglio, kuris pasivadino Pranciškumi

Vatikane į konklavą Siksto koplyčioje susirinkę kardinolai naująjį Katalikų Bažnyčios vadovą išrinko jau antrąją dieną. Trečiadienio vakarą iš kamino ant koplyčios stogo ėmė rūkti balti dūmai, suskambo džiugią žinią pranešantys varpai. Naujuoju popiežiumi pirmą kartą išrinktas Pietų Amerikos atstovas. Juo tapo 76 metų kardinolas iš Argentinos Jorge Mario Bergoglio, popiežystei pasirinkęs Pranciškaus vardą.

Vatikanas pranešė, kad oficialus naujojo Katalikų Bažnyčios vadovo vardas yra popiežius Pranciškus, be romėniško skaičiaus. Vatikano atstovas Federico Lombardi, norėdamas užkirsti kelią bet kokiai galimai painiavai, pažymėjo, kad prancūzas kardinolas Jeanas Louisas Tauranas, kuris paskelbė naujojo popiežiaus vardą pasauliui, pasakė tik „Pranciškus“. Taip parašyta ir pirmajame Vatikano biuletenyje apie naująjį popiežių.

Kad popiežius būtų išrinktas, už kandidatą turėjo balsuoti mažiausiai 77 kardinolai arba du trečdaliai iš 115 rinkimų teisę turinčių kardinolų.

Juoda dūmų spalva reiškia, kad katalikų kardinolai, susirinkę garsiojoje Michelangelo freskomis ištapytoje koplyčioje, popiežiaus dar neišrinko. Balta – kad naująjį Katalikų Bažnyčios, vienijančios 1,2 mlrd. tikinčiųjų visame pasaulyje, vadovą išrinkti pavyko.

Trečiadienį konklavoje jau buvo balsuojama du kartus, o pirmasis balsavimas įvyko antradienį. Kardinolai elektoriai vieną iš savų turėjo išrinkti žmogumi į Benedikto XVI, kuris praėjusį mėnesį pribloškė pasaulio katalikus atsistatydinimu, vietą.

Konklava buvo sušaukta Benediktui XVI tapus pirmuoju per 700 metų savanoriškai atsistatydinusiu popiežiumi.

Kaip vyko antroji konklavos diena iki popietinio balsavimo skaitykite čia.

Tūkstančiai tikinčiųjų, susirinkę Šv. Petro aikštėje, pratrūko audringomis ovacijomis, kai 20.05 val. Lietuvos laiku iš kamino sodriai pasipylė balti dūmai. Susirinkusiesiems aikštėje ir milijonams visame pasaulyje įvykius sekusių žmonių dar teko ilgiau nei valandą lukterėti, kol paaiškėjo, kas tapo naujuoju daugiausiai pasekėjų pasaulyje turinčios religijos vadovu.

Konklavai išrinkus naująjį popiežių, jis iš pradžių keliavo į vadinamąjį „Ašarų kambarį“, kuriame persirengė pontifiko rūbais ir susikaupęs pabuvo vienumoje. Vėliau pasimeldė kartu su kardinolais, kurie prisiekė jam ištikimybę ir paklusnumą.

Tuo metu Vatikano Šv. Petro aikštėje šventinę nuotaiką padėjo kurti maršus ir himnus grojęs popiežiaus orkestras, marširavo šveicarų gvardiečiai. Laukdami naujojo popiežiaus pasirodymo žmonės nekantravo. Jie tai prapliupdavo skanduoti „Tegyvuoja popiežius!“, tai vėl pritildavo žvelgdami į balkoną, kuriame turėjo pasirodyti ir naujojo popiežiaus vardą pranešti kardinolas Jeanas Louisas Tauranas.

Pagaliau Šv. Petro bazilikos balkone pasirodęs J.L.Tauranas kreipėsi į minią lotyniškai: „Habemus Papam!“ („Turime popiežių“). Jis taip pat paskelbė, kad 266-uoju Katalikų Bažnyčios popiežiumi tapo 76 metų argentinietis kardinolas Jorge Mario Bergoglio. Naujasis popiežius pasirinko Pranciškaus vardą.

VIDEO: Jeanas Louisas Tauranas paskelbė, ką konklava išrinko naujuoju popiežiumi

Netrukus balkone pasirodė ir naujasis popiežius. Jo veidas atrodė giedras ir ramus. Minia pratrūko ovacijomis. Pirmasis šių laikų neeuropietis popiežius Pranciškus kreipėsi į tikinčiuosius paprastais žodžiais: „Broliai ir seserys, labas vakaras“. Naujasis pontifikas iš pradžių pakvietė visus pasimelsti už savo pirmtaką, popiežių emeritą Benediktą XVI.

VIDEO: Pirmasis popiežiaus Pranciškaus pasirodymas

Popiežius Pranciškus, sakydamas savo pirmąją po išrinkimo pontifiku kalbą, taip pat paragino puoselėti Katalikų Bažnyčioje brolybę. Palaiminęs tikinčiuosius Pranciškus sugrįžo į Šv. Petro baziliką. Žmonės aikštėje neskubėjo skirstytis.

Vatikanas paskelbė, kad oficiali naujojo popiežiaus inauguracija įvyks kovo 19-ąją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min