Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Katalonijos parlamentas uždraudė koridą (atnaujinta 16.06 val.)

Protestuotojai prieš koridą
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai prieš koridą
Šaltinis: BNS
0
A A

Katalonijos parlamentas trečiadienį nubalsavo už tai, kad nuo 2012 metų sausio 1 dienos būtų uždraustos koridos, – tokiu būdu Katalonija tapo pirmuoju žemyniniu Ispanijos regionu, uždraudusiu šią šimtmečių senumo tradiciją.

Draudimui pritarė 68, o prieš jį balsavo 55 deputatai.

Šiuo sprendimu sugriežtinamas Katalonijos gyvūnų apsaugos įstatymas – iš jame numatyto draudimo bet kokių šou metu žudyti gyvūnus ar blogai su jais elgtis pašalinama išimtis dėl koridų.

Katalonija – įtakingas ir turtingas Ispanijos regionas, išsiskiriantis savita kalba ir kultūra, taip pat turinti gana aukšto lygio autonomiją. Ispanijoje daugelis mano, kad Katalonijos spaudimas uždrausti kovas su buliais yra dar vienas šio regiono žingsnis, siekiant atsiriboti nuo likusios šalies dalies.

Vieningos Ispanijos, kurią valdo centrinė valdžia Madride, idėją propaguojanti ir už koridą pasisakanti centro dešinioji Liaudies partija pareiškė svarstanti, ar apskųsti teisme Katalonijos priimtą draudimą.

Šio draudimo pasekmės bus mažai juntamos: Katalonijoje yra tik viena tebeveikianti koridos arena Barselonoje, o kitos vietoje jau anksčiau įkurtas prekybos centras. Kasmet joje surengiama 15 kovų, į kurias bilietai retai kada išparduodami. Tuo tarpu visoje šalyje per sezoną įvyksta apie tūkstantis koridos kovų.

Tačiau koridos gerbėjai ir ispanų konservatoriai Katalonijoje pernai prasidėjusį aktyvistų judėjimą prieš kovas su buliai vertina labai rimtai, laikydami jį akivaizdžiai prieš ispanus nukreiptu spaudimu.
Uždraudus koridą Katalonijoje, gyvūnų teisių aktyvistai uoliau sieks uždrausti šias kovas kituose Ispanijos regionuose.

Pirmuoju koridą uždraudusiu Ispanijos regionu 1991 metais tapo Kanarų salos, kuriose šios kovos niekada nebuvo populiarios, o per septynerius metus iki draudimo įsigaliojimo nebuvo surengtas nė vienas toks pasirodymas.

Katalonijos pavyzdys gali būti labiau įkvepiantis, nors šiame regione kovos su buliais taip pat nėra populiarios, palyginus su Madridu arba pietiniu Andalūzijos regionu.

Barselonoje tebevyksta debatai, o abiejų stovyklų šalininkai surengė protestus prie parlamento pastato.

Koridos priešininkai laikė plakatus su atgrasiomis kraujuojančių gyvulių nuotraukomis. Vienas vyras, apsitaškęs kraują imituojančiais raudonais dažais, laikė plakatą su užrašu anglų kalba: „Sustabdykite žiaurumą prieš gyvūnus. Daugiau jokio kraujo.“

Koridos šalininkų organizacijų aktyvistai nešė transparantus, išpieštus ant raudonos ir geltonos spalvos Katalonijos vėliavų, skanduodami šūkius, tokius kaip „Libertad y Toros“ (Laisvė ir buliai).
Abiejų stovyklų aktyvistai šaipėsi iš priešininkų ir juos plūdo.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min