Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 28, 16:02

Kazachstane mirtinai subadytas žurnalistas

Žurnalistas Sajatas Šulembajevas, dirbęs vienam nepriklausomam Centrinės Azijos naujienų tinklalapiui, buvo mirtinai subadytas Kazachstane, tačiau jo darbdaviai nurodė, kad šis incidentas tikriausiai nesusijęs su žurnalisto darbu.
Peilis
Peilis / Tomo Grigalevičiaus/15min.lt nuotr.
Temos: 1 Kazachstanas

Su kaimyninėje Kirgizijoje veikiančiu vaizdo naujienų portalu Stan.tv. bendradarbiavusio 27 metų korespondento kūnas šeštadienį buvo rastas didžiausiame Kazachstano mieste Almatoje – bute, kurį žurnalistas nuomojosi, pranešė milicija ir žiniasklaidos bendrovės „Stan Production“ pareigūnai.

Almatos milicijos pranešime sakoma, kad šį nužudymą tirti paskirta grupė, sudaryta iš patyrusių pareigūnų.

Aukštas pareigas užimantis „Stan Production“ darbuotojas Michailas Pakas atskirai pranešė, kad S.Šulembajevo mirtis nesusijusi su jo darbu.

„Tai niekaip nebuvo susiję su jo profesine veikla“, – sakoma M.Pako pranešime. Jame nurodoma, kad S.Šulembajevą ir jo nuomoto buto savininką nužudė nežinomas įsibrovėlis.

2007 metais pradėjęs veikti populiarus vaizdo naujienų portalas Stan.tv turi apie 50 korespondentų ir nušviečia įvykius penkiose buvusiose Sovietų Sąjungos Vidurinės Azijos respublikose: Kazachstane, Kirgizijoje, Tadžikistane, Turkmėnijoje ir Uzbekistane.

Almatoje prieš kelias dienas, kaip įtariama, buvo nužudytas vienas Kirgizijos opozicijos žurnalistas: jo lavonas lipnia juosta surištomis rankomis ir kojomis buvo rastas prie namo, pro kurio langą 6-ame aukšte jis tikriausiai buvo išmestas.

Su Kinija ir Rusija besiribojantis Kazachstanas ypatinga žiniasklaidos laisve pasigirti negali: organizacija „Žurnalistai be sienų“, kuri kasmet įvertina žiniasklaidos laisvės indeksą 175 šalyse, šiemet Kazachstanui skyrė 142-ąją vietą.  Nuo sausio 1 dienos ši šalis taps pirmąja buvusia Sovietų Sąjungos respublika, kuriai bus patikėta pirmininkauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO).

Kaimyninė Kirgizija taip pat ne kartą kritikuota dėl žmogaus teisių pažeidimų ir opozicijos žurnalistų nužudymo bei sumušimo atvejų. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min