Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 29d. 18:29

Kazachstano ambasadoriui Lietuvoje ramybės neduoda politinė žmogžudystė

Bauržanas Muchamedžanovas ir Dalia Grybauskaitė
Prezidento kanceliarijos nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kazachstano ambasadoriaus Lietuvoje Bauržano Muchamedžanovo skiriamuosius raštus priėmė 2013 m. gegužės 10 d.

Kazachstano ambasadorių Lietuvoje Bauržaną Muchamedžanovą prašoma iškviesti liudyti kazachų politiko nužudymo byloje. 2005-2009 metais B.Muchamedžanovas buvo Kazachstano vidaus reikalų ministras.

Lietuvoje reziduojantis diplomatas gali būti kviečiamas liudyti kartu su kitais aukštas pareigas einančiais Kazachstano pareigūnais – dabartiniu vidaus reikalų ministru, Astanos policijos vadovu bei kitais.

Kazachų politiko Altynbeko Sarsenbajevo, jo vairuotojo ir asmens sargybinio lavonai buvo rasti 2006 metų vasario 13 dieną netoli Almatos.

Kazachų politiko Altynbeko Sarsenbajevo, jo vairuotojo ir asmens sargybinio lavonai buvo rasti 2006 metų vasario 13 dieną netoli Almatos.

Dėl minimo nusikaltimo 2006-aisiais buvo nuteisti devyni žmonės, jiems buvo skirtos įvairios trukmės kalėjimo bausmės. Nusikaltimo užsakovu pripažintas buvęs Kazachstano Senato (aukštųjų parlamento rūmų) administracijos vadovas Jeržanas Utembajevas.

J.Utembajevas prisipažino, kad pasamdė specialiųjų tarnybų pareigūną Rustamą Ibragimovą nužudyti tą politiką. J.Utembajevui prieš septynerius metus buvo skirta 20 metų laisvės atėmimo bausmė, vykdytojui R.Ibragimovui – kalėjimo iki gyvos galvos bausmė.

Tačiau J.Utembajevo advokatas tuo metu sakė, kad atsakovas patyrė psichologinį spaudimą iš garsių pareigūnų.

Kazachstano Generalinė prokuratūra 2013 metų gruodžio pabaigoje paskelbė, kad nusikaltimo vykdytojas R.Ibragimovas davė naujus parodymus, pasak kurių, A.Sarsenbajevo nužudymą užsakė ne J.Utembajevas, o buvęs Kazachstano pasiuntinys Austrijoje Rachatas Alijevas ir buvęs Nacionalinio saugumo komiteto vadovas Alnuras Musajevas.

Nusikaltimo vykdytojas nurodė, kad visas instrukcijas gaudavo iš A.Musajevo.

Todėl buvo nuspręsta iš naujo svarstyti J.Utembajevo bylą. Joje ir pateiktas prašymas iškviesti liudyti virtinę aukšto rango pareigūnų.

„Prašome teismo iškviesti ambasadorių Bauržaną Muchamedžanovą, vidaus reikalų ministrą Kalmuchanbetą Kasymovą, Astanos policijos vadovą Amantajų Aubakyrovą ir tyrėją Gašį Mašanlo. Visi šie žmonės gali pateikti daug su byla susijusios informacijos“, – sakė nuteisto bylos ieškovo advokatė Maržan Aspandyjarova.

Pirmininkaujantis teisėjas Askarbekas Beymbetovas prašymą paliko neišspręstą, kol bus gauta daugiau informacijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min