15min be reklamos
2022 01 04, 11:02

Kazachstano lyderis bando nuraminti protestus dėl energijos kainų

Kazachstano prezidentas antradienį mėgino nuraminti retus protestus šalyje, nusiųsdamas savo administracijos pareigūnų į vieną vakarinę provinciją, kur demonstrantai išėjo į gatves dėl energijos kainų kilimo.
Kazachstanas
Kazachstanas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Protestai savaitgalį kilo Žanaozeno mieste, esančiame naftos turtingame vakariniame Mangystau regione, ir nuo to laiko išplito į regiono centrą Aktau Kaspijos jūros pakrantėje.

Demonstrantai piktinasi suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) brangimu.

Prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad Aktau „pradėjo darbą“ vyriausybės komisija, kurioje yra jo administracijos narių.

„Komisijai pavesta rasti abiem pusėms priimtiną iškilusios problemos sprendimą mūsų šalies stabilumo labui“, – sakė jis.

„Teisėsaugos institucijoms buvo pavesta užtikrinti, kad viešoji tvarka nebūtų pažeista. Demonstrantai turi parodyti atsakomybę ir norą dialogui“, – pridūrė šalies vadovas.

Vaizdo įrašuose socialiniuose tinkluose matyti, kaip pirmadienio vakarą Aktau policija apsupo protestuotojus.

Žanaozene 2011 metais buvo kilę didžiausi neramumai šalyje nuo Kazachstano nepriklausomybės atgavimo 1991-aisiais; tąsyk žuvo mažiausiai 14 streikavusių naftos pramonės darbuotojų, policijai numalšinus protestą dėl atlyginimų ir darbo sąlygų.

Tie susirėmimai išprovokavo teisinius išpuolius prieš opoziciją.

K.-J.Tokayevas į valdžią atėjo 2019 metais, tapęs rūpestingai parinktu beveik tris dešimtmečius Kazachstanui vadovavusio Nursultano Nazarbayevo įpėdiniu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min