Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelios „Pussy Riot“ narės nepatenkintos kitų grupės narių pasirodymu koncerte Niujorke

Marija Aliochina ir Nadežda Tolokonikova
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Marija Aliochina ir Nadežda Tolokonikova
Šaltinis: BNS
0
A A

Šešios Rusijos pankgrupės „Pussy Riot“ narės ketvirtadienį apkaltino iš pataisos kolonijų išėjusias bendražyges grupės principų pažeidimu, kai šios pasirodė per labdaros koncertą Niujorke, kur jas pristatė Madonna.

Laiškas, kuris buvo paskelbtas grupės tinklaraštyje, kritikuoja Marijos Aliochinos ir Nadeždos Tolokonikovos dalyvavimą trečiadienį koncerte, kurį surengė „Amnesty Insternational“.

M.Aliochiną ir N.Tolokonikovą, kurios vilkėjo juodus švarkus ir tunikas su nupieštais krucifiksais, koncerto dalyviams pristatė Madonna.

Rusės pasakė piktą ir emocingą kalbą prieš V.Putino režimą.

„Dabar Rusija bus laisva“, – skandavo jos abi miniai.

Bilietų į koncertą pardavinėjimas „labai prieštarauja „Pussy Riot“ principams“, – rašo laiške, kurį pasirašė šešiais slapyvardžiais

Tačiau šis jų pasirodymas nepatiko kitoms grupės narėms. Kadangi grupės sudėtis keičiasi, ne visų jos narių pavardės yra žinomos.

Bilietų į koncertą pardavinėjimas „labai prieštarauja „Pussy Riot“ principams“, – rašo jos laiške, kurį pasirašė šešiais slapyvardžiais.

„Mes esame moteriškas separatisčių kolektyvas, – rašo jos. – Mes niekada neimame pinigų už savo pasirodymus“ ir „rengiame tik nesankcionuotus pasirodymus netikėčiausiose viešosiose vietose“.

Laiške taip pat rašoma apie koncerto plakatus, kuriuose vaizduojamas gitaristas su moterų grupės simboliu tapusia balaklava.

24-erių N.Tolokonikova ir 25-erių M.Aliochina gruodį buvo paleistos iš kolonijos, trim mėnesiais sutrumpinus joms skirtą dvejų metų laisvės atėmimo bausmę už tai, kad Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje 2012 metų vasarį atliko dainą prieš Vladimirą Putiną.

Išėjusios į laisvę jos pažadėjo kovoti už kalinių teises.

Brukline trečiadienį vykusiame koncerte taip pat pasirodė tokios žvaigždės kaip „The Flaming Lip“, Blondie. Bilietai į šį renginį kainavo nuo 27 JAV dolerių.

„Visuose interviu jos sakė, kad pasitraukė iš grupės ir daugiau nebeatstovauja „Pussy Riot“, – skelbiama laiške. – Tačiau visuose savo pasirodymuose jos yra pristatomos kaip „Pussy Riot“ narės“.

„Visuose interviu jos sakė, kad pasitraukė iš grupės ir daugiau nebeatstovauja „Pussy Riot“, – skelbiama laiške. – Tačiau visuose savo pasirodymuose jos yra pristatomos kaip „Pussy Riot“ narės“

„Jos daugiau nebėra „Pussy Riot“ narės“, – sakome pareiškime, kurį pasirašė Kat, Garadža, Fara, Šaiba, Serafima ir Šumacher.

„Mes netekome dviejų draugių, dviejų ideologinių komandos bičiulių, bet pasaulis gavo dvi drąsias kovotojas už žmogaus teises“, – nurodoma jame.

Koncertą katedroje penkios grupės narės su spalvotomis pėdkelnėmis ir balaklavomis surengė 2012 metų vasarį, o kitą mėnesį trys iš jų buvo suimtos.

Viena grupės narė, 31 metų Jekaterina Samucevič, pateikusi apeliaciją, buvo nuteista lygtinai ir paleista 2012 metų spalį.

Dar dviejų pasirodyme dalyvavusių merginų tapatybės taip ir nebuvo nustatytos.

Po šio suėmimo grupė daugiau nebesurengė pasirodymų viešose vietose, tačiau paskelbė prieš Rusijos naftos pramonę muzikinį vaizdo klipą, kurį, kaip manoma įrašė nuo „Pussy Riot“ atskilusi grupelė, įkūrusi naują svetainę internete.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min