Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 18d. 17:57

Kembridžo universitetas pradėjo švęsti 800 metų jubiliejų

Kembridžo universiteto kiemelis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kembridžo universiteto kiemelis

Tūkstančiai žmonių šeštadienį dalyvavo iškilmėse, kurios buvo surengtos Kembridžo universiteto 800-ųjų įkūrimo metinių proga.

Iškilmingi renginiai, kurie vyks visus metus, prasidėjo Rosso Ashtono sukurtu šviesos šou, kurio metu buvo apžvelgtos pagrindinės šios garsios mokslo įstaigos istorijos gairės, praneša britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Be to, bažnyčių įvairiose pasaulio šalyse, tarp jų ir keturių Kembridžo šventovių, varpininkai atliko universiteto auklėtinio Philo Eariso kūrinį, parašytą specialiai šiai progai.

Tarp žinomiausių Kembridžo universiteto auklėtinių – Oliveris Cromwellis, Isaacas Newtonas ir Charlesas Darwinas.

Tarp žinomiausių Kembridžo universiteto auklėtinių – Oliveris Cromwellis, Isaacas Newtonas ir Charlesas Darwinas.

Universiteto vicekanclerio pavaduotojas profesorius Jeremy Sandersas sakė, kad „pakili“ atmosfera buvo jam labai maloni. „Buvo daug šeimų. Viskas vyko labai neformaliai ir draugiškai – buvo išties malonu“, – sakė jis.

Garsusis universitetas buvo įsteigtas 1209 metais, kai Kembridže susibūrė grupė mokslininkų iš Oksfordo. Senesnis Britanijoje už Kembridžą – tik Oksfordo universitetas.

Dabar Kembridžo universitete mokosi 18 tūkst. studentų.

Iki 19 amžiaus vidurio Kembridžo universitete daug dėmesio buvo skiriama matematikai, šio dalyko universiteto baigimo egzaminas buvo privalomas visiems studentams. Tad nenuostabu, kad jo tyrėjai padarė didelių proveržių moksle – ypač aiškinantis atomo ir DNR struktūras.

Tačiau universitetas pasauliui taip pat davė žinomų humanitarų ir kūrybinių profesijų atstovų.

Šviesos šou buvo naudojami I.Newtono ir Ch.Darwino atvaizdai, kuriuos sukūrė dailininkas ir knygų iliustruotojas Quentinas Blakeas.

„Reikia priminti visiems šios unikalios vietos istoriją. Aš pats mokiausi šiame universitete prieš maždaug penkiasdešimt metų“, – sakė jis.

Vis dėlto dabar Kembridžo universitetas turi spręsti nelengvus uždavinius didėjant žymiausių JAV universitetų konkurencijai.

Nors tiksli universiteto įkūrimo diena nėra žinoma, buvo nuspręsta jubiliejinius metus pradėti minėti studentams grįžus iš atostogų.

Spalio mėnesį įvyks Idėjų šventė, o gruodį bus surengta baigiamoji jubiliejinių metų ceremonija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min