Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 13, 17:31

Kenijoje po 24 gyvybes nusinešusio porinkiminio smurto padėtis rimsta

Padėtis Kenijos rajonuose, kur po rinkimų kilo smurto banga, sekmadienį buvo rami: daugelis žmonių dalyvavo sekmadieninės pamaldose, kai kuriose gatvėse patruliavo policija.
Protestai Kenijoje
Protestai Kenijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Kenija Protestas

Pastoriai savo pamoksluose taip pat ragino užtikrinti ramybė Nairobio Matarės lūšnyne, kur vyko riaušininkų susirėmimai su policija. Pareigūnai per šiuos neramumus turėjo panaudoti kovinius šaudmenis ir ašarines dujas.

Pastoriai ragino žmones padėti bendruomenei atsigauti ir palikti reikalus Dievo valiai, net jei jie jaučiasi patyrę neteisybę.

Prie bažnyčių, nedaug tesiskiriančių nuo aplinkinių medinių trobelių skardiniais stogais vaikai žaidė futbolą, smiginį ir kitus žaidimus.

Panaši padėtis buvo ir kitame sostinės Kiberos lūšnyne, kur taip pat buvo kilę neramumų. Opozicijos tvirtove laikomame Kisumu mieste padėtis taip pat yra rami, sakė liudininkai.

Nors didžioji Kenijos dalis smurto išvengė, neramumai opozicijos tvirtovėse laikomose vietovėse kilo po to, kai opozicijos lyderis Raila Odinga pareiškė, kad antradienį šalyje vykę rinkimai buvo suklastoti.

Per protestuotojų susirėmimus su policija buvo nušauti mažiausiai 24 žmones, skelbia viena Kenijos žmogaus teisių grupė. R.Odinga pasmerkė tokius policijos veiksmus ir ragino savo rėmėjus pirmadienį neiti į darbą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

15min sau

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min