Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Kenijos naikintuvai nukovė apie 60 islamistų sukilėlių pietų Somalyje

Kenijos naikintuvai nukovė mažiausiai 60 islamistų grupuotės „al Shebab“ sukilėlių Somalio pietuose per naujausią aviacijos reidą prieš kovotojų pozicijas, pareigūnai pranešė šeštadienį.
Kenijos karinės oro pajėgos
Kenijos karinės oro pajėgos / Wikimedia.org nuotr.

„Penktadienį surengtų aviacijos smūgių aukų buvo labai daug“, – Kenijos armijos atstovas pulkininkas Cyrusas Oguna sakė žurnalistams, pridūręs, kad buvo bombarduojamos sukilėlių pozicijos Garbaharės vietovėje Somalio pietiniame Gedo regione.

„Preliminarūs vertinimai rodo, kad „al Shebab“ neteko 60 arba daugiau kovotojų, dar daugiau nei 50 buvo sužeisti“, – pridūrė C.Oguna.

Su tarptautiniu teroristų tinklų „al Qaeda“ ryšius palaikantys „al Shebab“ sukilėliai anksčiau ne kartą yra paneigę Kenijos pranešimus apie nukautus kovotojus, vadindami juo prasimanymais, o nepriklausomi šaltiniai jų patikrinti negali.

Nairobis spalį pasiuntė savo pajėgas į Somalį kautis su sukilėliais, kaltinamais dėl išpuolių Kenijoje. Kenijos kariai padeda Somalio vyriausybę palaikančioms pajėgoms.

10 tūkst. Afrikos Sąjungos kontingentas, sudarytas iš Ugandos, Burundžio ir Džibučio karių, gina trapią Vakarų šalių palaikomą Somalio vyriausybę nuo „al Shebab“ kovotojų karo nuniokotoje sostinėje Mogadiše.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Užsisakykite
15min naujienlaiškius