Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Kerštas už pranašą

Islamistai neatleido danų dailininkui ekstremizmą pašiepiančių piešinių ir mėgino jį nužudyti.
K.Westergaardas
K.Westergaardas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Musulmonai Islamas
Danijoje pasikėsinimu nužudyti apkaltintas somalietis, užpuolęs dailininką, kurio karikatūros, vaizduojančios pranašą Mahometą, prieš penkerius metus apskriejo visą pasaulį ir daug kur išprovokavo smurtą.

Policijos pašautas įtariamasis, kuris buvo įsibrovęs į karikatūristo Kurto Westergaardo namus Orhuso mieste, į teismą buvo atneštas ant neštuvų, aptvarstyta ranka ir koja, paslėpęs galvą po antklode.

28 metų somalietis įsibrovė į dailininko namus ginkluotas kirviu ir peiliu penktadienio vakarą. Prasta anglų kalba jis šaukė grasinimus nužudyti K.Westergaardą, o paskui puolė kirviu atvykusius policininkus.

74 metų dailininkas, buvęs namuose su penkiamete anūke, sugebėjo pasislėpti viename namo kambaryje ir iškviesti policiją. Užpuolikas mėgino kirviu išlaužti kambario duris, bet jam nepavyko.

Nuolat Danijoje gyvenantis somalietis, kurio pavardė pagal Danijos įstatymus neskelbiama, jam pateiktus kaltinimus neigia. Jis suimtas keturioms savaitėms, dvi iš jų praleis izoliuotas.

Radikali Somalio grupuotė "Al Shabab" prisiėmė atsakomybę už planuotą užpuolimą. Danijos žvalgybos tarnybos PET vadovas Jakobas Scharfas sakė, kad užpuolimas "susijęs su teroro aktu", o įtariamasis turėjo glaudžių ryšių su šia ekstremistine Somalio grupuote bei "Al Qaedos" lyderiais Rytų Afrikoje. Jis buvo sekamas dėl veiklos, nesusijusios su K.Westergaardu.

2005 metais danų laikraščio "Jyllands-Posten" išspausdintos K.Westergaardo karikatūros, kuriose pranašas Mahometas vaizduojamas su turbane paslėpta bomba, sukėlė musulmonų pyktį visame pasaulyje. Per išpuolius prieš Danijos ambasadas ir protestus tada žuvo mažiausiai 50 žmonių. Po metų laikraštis atsiprašė dėl šių piešinių, tačiau juos jau buvo perspausdinę kiti Europos leidiniai.

Dėl grasinimų nužudyti K.Westergaardas buvo priverstas slapstytis, tačiau pernai grįžo namo pareiškęs, kad nori gyventi įprastą gyvenimą. Jo namai buvo saugomi policijos ir paversti neprieinama tvirtove. Juose buvo įtaisyti neperšaunamo stiklo langai, įrengtas slaptas kambarėlis su policijos iškvietimo signalu. Nepaisant visų saugumo priemonių, nedaug trūko, kad užpuolikas butų nužudęs dailininką. Islamistai kovotojai už K.Westergaardo galvą yra pasiūlę milijono dolerių premiją.

Maždaug 3 proc. iš 5,5 mln. Danijos gyventojų yra musulmonai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvio verslas, stebinantis drąsiu pažadu: „Valyti iš tiesų gali būti tikras malonumas!“
Karaliaus dovaną – ladaną – atranda vis daugiau lietuvių
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Parašykite atsiliepimą apie 15min