Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kijevas neturi vilties surinkti 1,5 mlrd. dolerių, kurių reikia Donbasui atstatyti

Aivaras Abromavičius
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Aivaras Abromavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos vyriausybė šią savaitę paskelbė, kad balandžio 28 dieną bus surengtas ilgai atidėliotas renginys – tarptautinė donorų konferencija, kurios metu bus renkamos lėšos Ukrainos ekonomikai paremti ir karo nustekentam Donbasui atstatyti.

Kaip rašo „Kyivpost“, Rusija net nesirengia baigti karo Donbase, be to, paaiškėjo, kad donorų surasti nėra taip lengva.

Todėl vyriausybė nusprendė atsisakyti žodžio „donoras“.

Nuspręsta renginį pavadinti Tarptautine pagalbos Ukrainai konferencija, kuri Kijeve įvyks kitą dieną po ES ir Ukrainos viršūnių susitikimo.

Net nesitikima pritraukti 1,5 mlrd. dolerių – mažiausios sumos, reikalingos atstatyti karo zonoje esančios infrastruktūros.

Net nesitikima pritraukti 1,5 mlrd. dolerių – mažiausios sumos, reikalingos atstatyti karo zonoje esančios infrastruktūros.

„Konferencijos pavadinimas ir jos data buvo keičiami kelis kartus, nes mes derėjomės su tarptautiniais partneriais“, – paaiškino Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius.

Jis pabrėžė, kad pinigų surinkimas – ne pagrindinis renginio tikslas.

A.Abromavičiaus teigimu, buvo aišku, kad paliaubos bus labai trapios, todėl sunku suskaičiuoti, kiek finansinės ir techninės pagalbos reikės Donbasui.

Jis patvirtino, kad kai kurie aukšti ES pareigūnai po viršūnių susitikimo liks Kijeve ir dalyvaus konferencijoje.

Užsitikrino pagalbą iš TVF

Kijevas nuo praėjusios vasaros prašo pasaulio šalių paramos. A.Abromavičius atsisakė atskleisti, kurių šalių atstovų laukiama renginyje.

Rusijos sukeltas karas, jau pareikalavęs daugiau kaip 6 tūkst. gyvybių, apsunkino Ukrainos galimybes suskaičiuoti, tokios paramos jai reikia.

Šalis užsitikrino 17,5 mlrd. dolerių Tarptautinio valiutos fondo paramą, todėl skubios finansinės injekcijos šaliai nereikia.

Visuomenės transformacijos instituto direktorius Olehas Soskinas teigė, kad Kijevo svajonės apie donorus ir investuotojus yra utopiškos.

Temos Ukraina, Rusija, Karas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min