Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 25d. 12:53

Kijeve rastas biuras, į kurį plaukė juodi Viktoro Janukovyčiaus šeimos pinigai

Viktoras Janukovyčius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Viktoras Janukovyčius

Sekmadienį Maidano protestuotojai aptiko centrą, kuriame buvo išgryninami buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus šeimos pinigai. Jis buvo įkurtas Olesio Hončiaro gatvėje 35 numeriu pažymėtame name Kijeve.

Kaip rašo censor.net.ua, namas stovi prestižiniame „Da Vinci“ gyvenamajame komplekse.

Apie tai žiniasklaidai pranešė žurnalistė Tatjana Černovol, buvusi šioje protestuotojų grupėje.

Šiame biure, mūsų duomenimis, Artiomas Pšonka (buvusio generalinio prokuroro Viktoro Pšonkos sūnus, Regionų partijos deputatas – red.) rinko V.Janukovyčiui „otkatus“, kyšius ir visa kita, ką tik įmanoma, – pasakojo T.Čornovol.

„Šiame biure, mūsų duomenimis, Artiomas Pšonka (buvusio generalinio prokuroro Viktoro Pšonkos sūnus, Regionų partijos deputatas – red.) rinko V.Janukovyčiui „otkatus“, kyšius ir visa kita, ką tik įmanoma. Lėšas šeimai vežantys žmonės važiuodavo į šį biurą“, – pabrėžė T.Černovol.

Bendrovė, kuri statė naują rezidenciją V.Janukovyčiui, yra registruota tuo pačiu adresu, 9 pastato aukšte.

Artimas V.Janukovyčiaus bendražygis – profesionalus pinigų „plovėjas“

„Pakilę į 9 aukštą mes patekome į labai prabangų restoraną, kuriame stovėjo akvariumas su omarais. Viename iš restorano kabinetų radome gana įdomų sąrašą, kuriame išvardinti žmonės greičiausiai buvo specialių restorano kortelių turėtojai. Kiekvieno lankytojo kortelėje saugoma po 20 tūkstančių nežinia ko. Galbūt tai toks užsakymo limitas, už kurį jie galėjo pavalgyti“, – pasakojo žurnalistė.

Pirmuoju numeriu sąraše įrašytas A.Pšonka, o gana gerai žinomas Ukrainoje žmogus Kurčenka – tik 16-oje.

Jame įrašyta Sergejaus Šachovo pavardė, tai – verslininkas iš Lugansko srities, buvęs Lugansko vietos politikas, pagarsėjęs tuo, kad rinkėjams už paso duomenis mokėjo po 50 grivinų, o vėliau tuos duomenis naudojo valiutų machinacijose. Jis yra įsipainiojęs į daugybę pinigų plovimo schemų.

Po to, kai V.Janukovyčius tapo prezidentu, A.Šachovas, anot T.Čornovol, pateko į artimiausią jo aplinką ir užsiėmė tuo, ką moka geriausiai – lėšų išgryninimu.

Vienu aukštu žemiau Maidano protestuotojai rado S.Šachovo biurą ir įvairių dokumentų. Anot žurnalistės, pavyko sužinoti, kad čia dažnai lankydavosi vienas V.Janukovičiaus sūnų.

Biuro darbuotojai pasakojo, kad anksčiau čia buvo labai daug pinigų. Labai labai daug. Čia stovėjo seifai, kurie buvo kietai prikimšti pinigų.

Pinigai mėtėsi visur

Minėtame sąraše taip pat įrašyti Regionų partijos nariai, verslininkai, banditai.

„Biuro darbuotojai pasakojo, kad anksčiau čia buvo labai daug pinigų. Labai labai daug. Čia stovėjo seifai, kurie buvo kietai prikimšti pinigų. Darbuotojai kabinete matė, kad pinigai mėtėsi visur. Tačiau kai mes ten apsilankėme, žinoma, nieko neberadome. Nėra nei pinigų, nei daugybės dokumentų – jiems skirti dėklai stovi tušti. Liko tik tie dokumentai, kurie jiems pasirodė neįdomūs“, – sakė žurnalistė.

A.Pšonkos biure pakabinti Stalino, Petro Pirmojo ir V.Janukovyčiaus portretai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min