Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kijevo dailės muziejuje – visas Viktoro Janukovyčiaus milijonus kainavęs šlamštas

Buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus daiktų paroda
Socportal.info nuotr. / Buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus daiktų paroda
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kijevo Dailės muziejuje atidaryta paroda „Mežigorjės kodeksas“, kurioje eksponuojami kūriniai ir daiktai, rasti į Rusiją pabėgusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus prabangioje rezidencijoje Mežigorjėje.

Parodoje ukrainiečiai gali apžiūrėti jo sukauptus paveikslus, ikonas, skulptūras, prabangius ir senovinius indus, vazas, ginklus.

Parodoje ypač daug paties V.Janukovyčiaus portretų – ne tik nutapytų įvairių garsių dailininkų, bet ir sukurtų iš gintaro, aguonų, kukurūzų, atspaustų lėkštėse, išsiuvinėtų. Iš viso Mežigorjės viloje rasta net keliasdešimt V.Janukovyčiaus atvaizdų – ne tik portretų, bet ir skulptūrų, biustų, net – natūralaus dydžio lėlė.


Mežigorjės viloje rasta net keliasdešimt V.Janukovyčiaus atvaizdų – ne tik portretų, bet ir skulptūrų, biustų, net – natūralaus dydžio lėlė.

Ukrainiečių portalo „Straik“ korespondentas praneša, kad dailininkai ir muziejaus darbuotojai įvertino kai kuriuos įdomesnius parodos eksponatus.

Ekspertų teigimu, ne visi kūriniai, kuriais didžiavosi ir žavėjosi V.Janukovyčius, turi didelę meninę vertę, o kai kurie apskritai kelia juoką.

Vienas iš vertingiausių eksponatų yra 2013 m. aukcione Didžiojoje Britanijoje už 4 mln. svarų sterlingų įsigytas rusų dailininko Vasilijaus Polenovo paveikslas „Kristus ir nusidėjėlė“. Šis paveikslas buvo įsigytas V.Janukovyčiaus kolekcijai. Anot muziejaus darbuotojų, šis kūrinys – vienas retų Mežigorjėje rastų eksponatų, kurie turi istorinę ir kultūrinę vertę.

Tiesa, ekspertai mano, kad į ekspoziciją pateko ne visi vertingi viloje buvę eksponatai. Jų manymu, pabėgdamas V.Janukovyčius sugebėjo išsivežti nemažai vertybių, o brangų šlamštą, kurio negalėjo išsigabenti, paliko.

Ekspertų teigimu, parodoje demonstruojami eksponatai rodo, kad V.Janukovyčius neturėjo jokio supratimo apie meną ir atsitiktinai į jo rankas patekusius vertingus kūrinius laikė šalia visiško šlamšto.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min