Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kijevo teismas nesutiko paleisti Julijos Tymošenko iš arešto net pagal dvasininkų laidavimą

Julija Tymošenko teisme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Julija Tymošenko teisme
Šaltinis: BNS
0
A A

Kijevo Pečiorų rajono teismas nesutiko paleisti iš kardomojo arešto buvusios Ukrainos premjerės ir didžiausios opozicinės partijos lyderės Julijos Tymošenko net pagal Ukrainos dvasininkų laidavimą.

Tarp dvasininkų, kurie siūlėsi laiduoti už J.Tymošenko ir kurių pavardės nurodytos prašyme, yra ir Kijevo patriarchato, atskirto nuo Rusų Stačiatikių Bažnyčios, vadovas Filaretas (Denisenka).

Opozicijos lyderė buvo atvežta į teismo rūmus Kijevo centre kalėjimo mikroautobusu, likus kelioms valandoms iki posėdžio pradžios. Tuo metu šimtai jos šalininkų prie pastato skandavo „Julija!“ ir „Šalin rankas nuo Tymošenko!“

J.Tymošenko sušuko „Šlovė Ukrainai!“, kai teisėjas įžengė į sausakimšą teismo salę, ir niekaip neparodė ketinanti švelninti savo bekompromisę poziciją dėl šio proceso.

„Neatsistosiu prieš jus, nes tai būtų keliaklupsčiavimas prieš mafiją. Jūs laužote ne mane, o jauną Ukrainos demokratiją“, – teisiamoji pareiškė Rodionui Kirejevui.

Valdžia iki šiol nemėgino likviduoti dešimčių palapinių, pastatytų J.Tymošenko šalininkų priešais teismo rūmus. Tačiau elitinio riaušių milicijos dalinio „Berkut“ pareigūnai paryčiais atvažiavo šešiais autobusais.

Nors po arešto penktadienį J.Tymošenko tris naktis praleido kalėjime, ji liko ištikima savo įvaizdžiui – politikė buvo pasidažiusi ir ant galvos buvo susisukusi savo tradicinę kasą. Antrankiai jai nebuvo uždėti.

„Kalėjimas yra kalėjimas, tačiau aš neketinu skųstis, – opozicijos lyderė, kurią lydėjo du dvasininkai, sakė savo šalininkams. – Tai yra išbandymas, tačiau taip pat mano gyvenimo misija – padėti Ukrainai tapti tikra Europos valstybe.“

Anksčiau pirmadienį J.Tymošenko advokatas Jurijus Suchovas paskelbė Kijevo patriarchato Ukrainos Stačiatikių Bažnyčios vadovo ir ombudsmenės Ninos Karpačiovos prašymą dėl laidavimo už J.Tymošenko. Jis taip pat perskaitė sąrašą žmonių, pasirengusių laiduoti už buvusią premjerę.

Kijevo patriarchatas pasisiūlė laiduoti už J.Tymošenko, kad ji būtų paleista iš arešto, motyvuodamas tuo, jog J.Tymošenko „yra Stačiatikių Bažnyčios narė ir tikintis žmogus“ ir nelinkusi pabėgti.

Kreipimesi pažymima, kad areštas padidino įtampą visuomenėje, politinį susipriešinimą ir „užsienio valstybių ir visuomenės veikėjų susirūpinimą, dėl to gali pablogėti Ukrainos tarptautinis autoritetas, tai gali pakenkti mūsų valstybės interesams“.

Kreipdamasis asmeniškai į pirmininkaujantį teisėją R.Kirejevą, Kijevo patriarchato vadovas priminė, kokia ypatinga atsakomybė tenka teisėjams, „kurie atlieka ne tik žmogaus, bet ir Dievo darbą, už kurį atsiskaitys Aukščiausiajam“.

Tai yra išbandymas, tačiau taip pat mano gyvenimo misija – padėti Ukrainai tapti tikra Europos valstybe, – teisme sakė Julija Tymošenko.„Visi mes pasaulio pabaigoje ateisime į Dievo teismą, ir tas, kas elgiasi gailestingai, gali tikėtis Dievo gailestingumo. Todėl aš raginu Jus neatmesti šio prašymo ir parodyti gailestingumą“, – įspėjo Kijevo patriarchato vadovas.

Savo ruožtu buvusi premjerė padėkojo visiems, kas kreipėsi į teisėją dėl jai skirtos kardomosios priemonės pakeitimo.

Prokurorai procese prieštaravo šio prašymo patenkinimui, bet pareiškė pagarbą dvasininkijos atstovams.

J.Suchovas pridūrė, kad turi dar daug tokių prašymų laiduoti už J.Tymošenko. Šių prašymų jis su savimi neturėjo, bet žadėjo, kad dar pirmadienį juos gaus.

Advokatas J.Suchovas pareiškė, kad J.Tymošenko areštui nėra jokio pagrindo, nes ji nevengia tyrimo ir nepažeidė rašytinio pasižadėjimo neišvykti. Advokatas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad įstatymais nenumatyta keisti kardomąją priemonę į areštą už tvarkos teismo posėdžių salėje pažeidimus.

Praėjusį penktadienį teismas patenkino prokuratūros prašymą areštuoti J.Tymošenko už pažeidimus per teismo posėdžius ir trukdymą „nustatyti tiesą“. Areštas sukėlė opozicijos protestus.

Iki tol iš J.Tymošenko buvo paimtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Po J.Tymošenko pralaimėjimo 2010 metų prezidento rinkimuose prokuratūra iškėlė antrosios pagal narių skaičių parlamento partijos „Tėvynė“ lyderei tris baudžiamąsias bylas, kaltindama ją ekologijai skirtų pinigų panaudojimu ne pagal tikslą, sukčiavimu perkant „greitosios pagalbos“ automobilius ir pakenkimu šalies interesams, kai ji pasirašė 2009 metais susitarimus dėl dujų su Rusija.

Kijevo Pečiorų rajono teismas antradienį taip pat atsisakė paleisti iš arešto buvusį Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovą Jurijų Lucenką. Kaip praneša „Interfax“ korespondentas, tokį sprendimą paskelbė pirmininkaujantis procese teisėjas Serhijus Vovkas.

J.Lucenka nepripažįsta jam pateiktų kaltinimų, bet duoti parodymus teisme sutinka. Jis pavadino kaltinimus „prasimanytais ir politiškai motyvuotais“. Buvęs ministras pareiškė nušalinimą visiems trims prokurorams, dalyvaujantiems jo baudžiamosios bylos teismo procese, nes jie atsisakė atsakyti į jo klausimus, susijusius su kaltinimo esmės paaškinimu, bet Kijevo Pečiorų rajono teismo teisėjas S.Vovkas atmetė šį jo prašymą.

2010 metų gruodžio 13 dieną J.Lucenkai ir jo vairuotojui Leonidui Prystupliukui  buvo pateiktas kaltinimas valstybės turto grobimu itin stambiu mastu, taip pat tarnybos įgaliojimų viršijimu ir suklastotų dokumentų naudojimu. J.Lucenka buvo sulaikytas 2010 metų gruodžio 26 dieną. Teismas išrinko jam kardomąją priemonę – areštą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min