Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 4d. 13:05

Kim Jong Unas į Maskvą nevyks baimindamasis tapti pajuokos objektu

Kim Jong Unas apžiūrinėja vaikų namus
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kim Jong Unas apžiūri vaikų namus

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas į gegužės 9-osios karinį paradą Rusijos sostinėje neatvyks ne dėl šalies vidaus politikos reikalų, kaip anksčiau skelbė Maskva, o dėl to, kad baiminasi tapti Vakarų žiniasklaidos pajuokos objektu, rašo „The Telegraph“.

Kim Jong Unas būtų vykęs į Maskvą tik jei ten jam būtų buvęs garantuotas ypatingas sutikimas ir išskirtinės saugumo sąlygos. Tačiau sužinojęs, kad Kim Jong Unui per paradą teks stovėti šalia kitų valstybių vadovų Pchenjanas nutarė savo lyderį pasaugoti nuo žiniasklaidos dėmesio.

Vietoj diktatoriaus Šiaurės Korėjai Maskvoje atstovaus Šiaurės Korėjos Aukščiausios liaudies asamblėjos pirmininkas  Kim Jong Namas, pranešė šalies naujienų agentūra KCNA.

Ekspertai tvirtina, kad kelionė į Maskvą, turėjusi tapti pirmuoju Kim Jong Uno vizitu užsienyje, atšaukta, nes Rusija atsisakė vykdyti Pchenjano reikalavimus jaunajam diktatoriui renginyje sudaryti išskirtines sąlygas.

„Be aukščiausio lygio apsaugos Kim Jong Unas neišvengiamai būtų tapęs pasaulio žiniasklaidos pajuokos objektu“, – tvirtina Pietų Korėjos leidinys „Chosun Ilbo“.

AFP/Scanpix nuor./Kim Jong-unas
AFP/Scanpix nuor./Kim Jong Unas

Be to, Pchenjanas įvertino, kad stovėdamas būryje kartu su kitais pasaulio lyderiais Kim Jong Unas gali susigadinti įvaizdį tėvynėje, kur visi įpratę jį matyti tik esantį dėmesio centre.

Taip pat gali būti, kad vizitą į Maskvą Kim Jong Unas atšaukė nenorėdamas Kinijai demonstruoti pernelyg artimos savo draugystės su Rusija, prieš susitikimus su Kinijos vadovais.

Todėl dabar tvirtinama, kad Kim Jong Unas niekada nesakė vyksiantis į Maskvą, o žinios apie tai tebuvusios netikusios Rusijos interpretacijos.

Planuojama, kad pirmą kartą iš Šiaurės Korėjos į užsienį jaunasis šalies diktatorius vyks rugsėjį ir aplankys Pekiną. Tiesa, tikimasi, kad dar prieš tai Kinijos vadovas dalyvaus Šiaurės Korėjos 70-mečio šventėje Pchenjane.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min