Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kim Jong Unas – paslaptingas Šiaurės Korėjos lyderio įpėdinis

Kim Jong Unas – paslaptingas Šiaurės Korėjos lyderio įpėdinis
„Scanpix“ nuotr. / Kim Jong Unas – paslaptingas Šiaurės Korėjos lyderio įpėdinis
Šaltinis: BNS
0
A A

Jaunas vyras, laikomas tikėtinu Šiaurės Korėjos naujuoju lyderiu ir trečiąją Kimų šeimos politinės dinastijos karta, yra dar mįslingesnis negu jo nenustygstantis tėvas Kim Jong Ilas.

15min.lt jau skelbė, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas mirė nuo patirto infarkto būdamas 69 metų.

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida pirmadienį paragino žmones laikyti naujuoju šalies lyderiu Kim Jong Ilo jauniausiąjį sūnų Kim Jong Uną, kuriam dar veikiausiai nėra sukakę 30 metų.

Žinia apie Kim Jong Ilo mirtį šeštadienį sukėlė sąmyšį branduolinį ginklą turinčioje Šiaurės Korėjoje ir kaimyninėse šalyse.

Kim Jong Uno gyvenimą gaubia paslaptis, tačiau pastaraisiais metais jis buvo vaizduojamas kaip labiausiai tikėtinas savo tėvo įpėdinis.

Jo tėvas paspartino antrojo dinastinio valdžios perdavimo procesą po to, kai patyrė smarkų insultą 2008 metų rugpjūtį.

Pernai rugsėjį Kim Jong Unui buvo suteiktas keturių žvaigždučių generolo laipsnis ir buvo skirti aukšti postai valdančiojoje partijoje, nors jis neturi jokios karinės patirties. Tik tuo metu valstybinė žiniasklaida paskelbė nuotraukas, kuriose Kim jong Unas matomas suaugęs.

Po savo paaukštinimo Kim Jong Unas liko savo tėvo šešėlyje, tačiau kalbama, kad jis aktyviai įsitraukė į valstybės valdymą.

Šiaurės Korėjos propagandos mašina įsisuko, kurdama tokį patį asmenybės kultą, koks supo jo tėvą ir velionį senelį Kim Il Sungą – šalies įkūrėją ir „amžinąjį lyderį“, mirusį 1994 metais.

Pastaraisiais mėnesiai Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida Kim Jong Uną pradėjo vadinti generolu, nors anksčiau nurodydavo jo oficialų titulą – Korėjos darbininkų partijos centrinės karinės komisijos pirmininko pavaduotojas.

„Pastarasis žingsnis rodo, kad Kim Jong Unas oficialiai pristatomas kaip stiprus lyderis, kaip ir jo tėvas“, – Sedžongo instituto analitikas Cheong Seong Changas, valdžios perdavimo proceso specialistas, sakė šių metų spalį.

„Toks titulas buvo naudojamas vidinėje aplinkoje, tačiau panašu, kad Šiaurės Korėja dabar stiprina Kim Jong Uno kaip karinio lyderio įvaizdį“, – pridūrė jis.

Tikėtina, kad Kim Jong Ilo vienintelė sesuo Kim Kyong Hui ir jos vyras Jang Song Thaekas, neoficialus antras įtakingiausias šalies lyderis, taps Kim Jong Uno sergėtojais ir darys jam įtaką, teigia analitikai.

Apie šį valdžios perdavimą žinoma mažai. Pietų Korėjos aukščiausiasis pareigūnas, atsakingas už abiejų šalių ryšius, praeitą mėnesį sakė, kad lyderio sūnus susidurs su iššūkiais, perimdamas valdžią.

Tikėtina, kad Kim Jong Ilo vienintelė sesuo Kim Kyong Hui ir jos vyras Jang Song Thaekas, neoficialus antras įtakingiausias šalies lyderis, taps Kim Jong Uno sergėtojais ir darys jam įtaką, teigia analitikai.

Japonas Kenji Fujimoto, buvęs Kim Jong Ilo sušių meistras, savo memuaruose teigia, kad Šveicarijoje išsilavinimą įgijęs Kim Jong Unas yra „nuo obels netoli nuriedėjęs obuolys, itin panašus į savo tėvą pagal išvaizdą, kūno sudėjimą ir asmenybę“.

Nors apie Kim Jong Uną mažai žinoma, jo vardas pateko į pirmuosius puslapius 2009 metų pradžioje, kai Pietų Korėjos žiniasklaida paminėjo jį kaip tikėtiną įpėdinį, ruošiamą pakeisti savo tėvą.

Jo būdas taip pat dar nėra atsiskleidęs, tačiau ekspertai mano, jog jo charakteris panašus į tėvo.

„Žinoma, kad Kim Jong Unas turi potencialą tapti stipriu negailestingu lyderiu. Jis yra linkęs į vadovavimą, – Cheong Seong Changas sakė naujienų agentūrai AFP. – Dėl šios priežasties nuo 2010 metų vasaros Kim Jong Unas didina savo įtaką valstybės valdyme, išskyrus užsienio politikos reikalus, panašiame lygyje kaip Kim Jong Ilas.“

Pietų Korėjos žvalgybos vadovas Won Sei-hoonas pernai sakė, kad Kim Jong Ilas dėl pašlijusios sveikatos paspartino pasiruošimus valdžios perdavimui – jo sūnus įgijo svarbesnį vaidmenį priimant sprendimus ir dažnai lydėdavo savo tėvą kelionėse.

Kai kurie analitikai prognozavo, kad Kim Jong Ilo favoritu taps jo antrasis sūnus Kim Jong Chulas. Tačiau K.Fujimoto savo prisiminimuose teigia, jog Šiaurės Korėjos lyderis savo antrąjį sūnų laikė pernelyg moterišku ir netinkamu vadovauti.

Tuo tarpu jo vyriausiasis sūnus Kim Jong Namas akivaizdžiai pateko į nemalonę 2001 metais, kai buvo deportuotas iš Japonijos, kur mėgino patekti su suklastotu pasu – esą norėdamas aplankyti „Disneilendą“ Tokijuje.

Kim Jong Uno motina buvo Kim Jong Ilo trečioji žmona – Japonijoje gimusi etninė korėjietė šokėja Ko Yong Hi, kuri tikriausiai mirė nuo krūties vėžio 2004 metais.

Manoma, kad jauniausiasis lyderio sūnus mokėsi Šveicarijoje išgalvotu vardu.

Kaip praneša laikraščiai, gyvendamas Šveicarijoje jis mėgo žaisti krepšinį ir piešti komiksus.

Mokyklos darbuotojai ir jo draugai Kim Jong Uną prisimena kaip drovų berniuką, kuriam patiko slidinėjimas ir Holivudo veiksmo filmų žvaigždė Jeanas Claude'as Van Damme'as.

Kaip nurodo Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“, grįžęs į Pchenjaną jis studijavo Kim Il Sungo kariniame universitete, kurį baigė 2007 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min