Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 21d. 12:40

Kim Jong Unas seseriai patikėjo daugiau politinių galių: kas paskatino tokį žingsnį?

Kim Yo Jong ir Kim Jong Unas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kim Yo Jong ir Kim Jong Unas

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas delegavo daugiau atsakomybių savo pagalbininkas, tarpe kurių yra ir diktatoriaus sesuo Kim Yo Jong, rašo BBC, remdamasis Pietų Korėjos šnipų agentūros atskleidžiama informacija.

Teigiama, kad Kim Jong Unas vis dar išlaiko absoliučią šalies valdžią savo rankose, tačiau perdavė kai kurias politines atsakomybes kitiems pareigūnams, taip tikėdamasis sumažinti stresą, kurį patiria griežtai kontroliuodamas režimą.

Seulo žvalgybos duomenimis, Šiaurės Korėjos lyderio sesuo ėmėsi tvarkyti „bendruosius valstybės reikalus“. Tai reiškia, kad Kim Yo Jong nuo šiol turėtų būti atsakinga už Šiaurės Korėjos politiką JAV bei Pietų Korėjos atžvilgiu.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kim Jong Unas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kim Jong Unas

Kaip rašo BBC, šis Kim Jong Uno sprendimas nereiškia, kad jis pasirinko savo įpėdinį. Nereiškia ir to, kad Kim Yo Jong veiks viena – galutinis žodis vis tiek priklausys dabartiniam šalies lyderiui, bet jai bus suteikta daugiau atsakomybės.

Tačiau čia pat BBC pažymi, kad ne kartą Pietų Korėjos žvalgyba buvo suklydusi platindama informaciją apie savo kaimynę. Iš dalies tai suprantama, nes Pchenjano režimo suvaržyta šalis yra viena uždariausių pasaulyje ir kas joje vyksta – sunku sužinoti. Pavyzdžiui, 2016 metais Pietų Korėjos žiniasklaida citavo žvalgybos paskleistą informaciją, kurioje buvo teigiama, kad Šiaurės Korėjos armijos štabo viršininkui buvo įvykdyta mirties bausmė. Tačiau po trijų mėnesių paaiškėjo, kad jis visgi yra gyvas ir jo pavardė buvo įrašyta partijos pareigūnų sąrašuose – šią informaciją patvirtino pati Pietų Korėjos vyriausybė.

Ką pasaulis žino apie Kim Yo Jong?

Ji yra jauniausioji ir vienintelė Kim Jong Uno sesuo, kuri yra laikoma artima jo šeimos nare, vadinama sąjungininke.

Manoma, kad Kim Yo Jong gimė 1987 ir yra ketveriais metais jaunesnė už dabartinį Šiaurės Korėjos lyderį.

Kim Yo Jong ir Kim Jong Unas kartu tuo pačiu metu gyveno ir mokėsi Šveicarijoje.

Pirmą kartą pasaulio dėmesį Kim Jong Uno sesuo atkreipė 2018 metais. Tuomet ji buvo pirmoji Kimų dinastijos narė, kuri apsilankė Pietų Korėjoje – ji buvo žiemos olimpinių žaidynių delegacijos narė.

Kim Yo Jong taip pat lydėjo brolį Kim Jong Uną tarptautiniuose aukščiausio lygio susitikimuose – su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu, Kinijos vadovu Xi Jinpingu ir JAV Prezidentu Donaldu Trumpu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:16
06:27
02:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min