Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 sausio 1d. 10:58

Kim Jong Unas vėl pagrasino atsisakyti branduolinio nusiginklavimo

Kim Jong Unas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kim Jong Unas
Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Unas perspėjo, kad gali pakeisti branduolinio nusiginklavimo politiką, jeigu JAV ir toliau taikys ekonomines sankcijas jo valstybei. Tai jis pareiškė antradienį per Naujųjų metų sveikinimą, skirtą Šiaurės Korėjos visuomenei. Apie tai praneša BBC.

Pernai vienu iš svarbiausiu tarptautinės politikos įvykių tapo ryškus Šiaurės Korėjos diplomatinės politikos pasikeitimas – diktatoriaus Kim Jong Unas susitiko su Pietų Korėjos ir JAV lyderiais, nors su šiomis valstybėmis Šiaurės Korėja ilgai konfliktavo.

Tai buvo svarbūs žingsniai taikos link, nes pastaruosius kelerius metus Šiaurės Korėja atliko seriją bandymų su raketomis, galinčiomis nešti branduolinį užtaisą. Tai paaštrino retoriką tarp Pchenjano ir Vašingtono, skambėjo įžeidimai ir grasinimai.

Tačiau 2018-ųjų birželį Šiaurės Korėjos lyderis susitiko su JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Jie kalbėjo apie branduolinį nusiginklavimą. Nors realios naudos būta nedaug, bet pats susitikimo faktas ekspertams įkvėpė tikėjimo galimais pokyčiais.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimo emocingos akimirkos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimo emocingos akimirkos

Šį antradienį, per 2019-ųjų sutiktuvėms skirtą šventinę kalbą, Kim Jong Unas vėl prabilo grasinančiu tonu.

Jis teigė, kad Šiaurės Korėja kol kas nekeičia pasirinktos naujos politinės krypties ir neatsisako branduolinio nusiginklavimo idėjos, tačiau tai gali pasikeisti, jeigu JAV ir toliau taikys ekonomines sankcijas.

„Jei JAV nesilaikys savo pažado ir toliau primygtinai reikalaus sankcijų ir spaudimo mūsų Respublikai, tai mes galime svarstyti naują būdą apsaugoti savo suverenumą ir interesus“, – kalbėjo Kim Jong Unas.

BBC kalbinti ekspertai sako, kad taip Kim Jong Unas siekia paspausti JAV, Pietų Korėją ir Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą, kad jau 2019-aisias būtų atsisakyta kai kurių iš taikomų sankcijų.

„Tonas toks, kokio ir buvo galima tikėtis“, – BBC sakė apžvalgininkas Oliveris Hothamas.

2017 metais Kim Jong Unas susitiko ne tik su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, bet ir su Pietų Korėjos lyderiu Moon Jae Inu. Teigiama, kad 2019-aisiais turėtų vykti daugiau susitikimų tarp kaimyninių šalių lyderių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:08
20:36
01:37

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min