Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinai teigia, kad pagavo Jetį

Rogerio Pattersono nufotografuotas Jetis
Rogerio Pattersono nuotr. / Ječio pėdsakai Himalajuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenta.ru praneša, kad biologai ruošiasi gyvūną, kurį vadina Ječiu (Yeti), išsiųsti į Pekiną ir ten ištirti jo DNR.

The „Daily Telegraph“ rašo, kad vienas iš asmenų, sugavusių paslaptingą būtybę tvirtina, jog „jetis“ truputėlį panašus į mešką. Bet jis neturi tokio kailio, kaip lokys. Tačiau apdovanotas kengūros uodega. Medžiotojas taip pat virtino, kad gyvūno skleidžami garsai šiek tiek primena katino kniaukimą. Gyvūno nuotraukos kol kas neskelbiamos.

„Tas gyvis nuolat „rėkia“. Panašu, kad jis ieško savo gentainių. O gal jis jau paskutinis savo giminės atstovas“, – garsiai samprotavo Kinijos medžiotojas Liu Činas.

Laikraštis primena, kad Ječio nesėkmingai ieškoma jau daugelį metų. Šis gyvis ne kartą buvo patekęs į fotografų objektyvą, tačiau sugauti mįslingo gyvūno iki šiol niekam nepavyko.

Radiniai Kemerovo srityje. Taip pat prisimenamas atvejis, kai 2009 metų spalio mėnesį ekspedicijos dalyviai Kalnų Šorijoje (Kemerovo sritis) aptiko, manoma, Sniego žmogaus

Scanpix nuotr./Ječio pėdsakai Himalajuose
„Scanpix“ nuotr./Ječio pėdsakai Himalajuose

(reliktinio hominido) guolį. 14 jaunų medelių buvo sustatyti taip, kad susiformuotų kupolas. Jo viršus dengtas vytelėmis, kad vanduo nutekėtų šonais. Apie tai pranešė agentūra „Rosbalt“. Tuomet ekspedicijos vadovas, Tarptautinio hominologijos centro direktorius, Igoris Burcevas sakė esąs tikras, kad Jetis tikrai gyvena taigoje.

Gyvūnas dažniausiai buvo apibūdinamas kaip vaikščiojantis dviem kojom, jo ūgis siekia 2–3 metrus, sveria daugiau nei 200 kilogramų, turi 43 centimetrų ilgio pėdas. Ilgainiui susiformavo įvairių spekuliatyvių sniego žmogaus bruožų sąrašas. Manoma, kad jis ypatingai reaguoja į moters kvapą. Teigiama, kad Jetis yra visaėdis gyvūnas. Jo ūgis esąs maždaug 160 cm, kailis rusvai pilkšvos spalvos. Sniego žmogus galįs susilieti su aplinka, jis tiesiog ištirpstąs medžiuose, krūmynuose. 

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Jetis Wikipedijoje 

Siūlome filmuotą siužetą apie Jetį. Daugelis panašių filmukų laikomi klastotėmis. Tačiau bene patikimiausiu laikomas Pattersono pasakojimas.

VIDEO: MK Davis/Patterson Film-Full Speed&Full Size/Slomo&Zoom
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kinai Sniegas
Parašykite atsiliepimą apie 15min