Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinija ragina JAV nutraukti nedraugiškus žvalgybos skrydžius

JAV karinio jūrų laivyno žvalgybos lėktuvas EP-3
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV karinio jūrų laivyno žvalgybos lėktuvas EP-3
Šaltinis: BNS
0
A A

Dviem kinų naikintuvams virš Rytų Kinijos jūros perėmus amerikiečių žvalgybos lėktuvą, Kinija antradienį paragino Jungtines Valstijas nutraukti „nedraugiškus“ ir „pavojingus“ karinius skrydžius.

JAV karinio jūrų laivyno žvalgybos lėktuvas EP-3 sekmadienį turėjo imtis išvengiamųjų manevrų, kai sekmadienį po juo praskrido ir paskui priešais jį ėmė mažinti greitį kinų karo lėktuvas J-10, anksčiau pranešė Pentagonas.

Kinijos gynybos ministerija sakė, kad jos pilotų veiksmai buvo „teisėti, būtini ir profesionalūs“.

„JAV kariškių lėktuvas, priartėjęs prie Kinijos sienos ir vykdydamas žvalgybą, sukėlė pavojų Kinijos nacionaliniam saugumui, pakenkė Kinijos ir JAV kariniam saugumui ore ir jūroje, sukėlė pavojų asmeniniam abiejų pilotų saugumui“, – sakoma pareiškime.

„JAV ... turėtų tuojau pat sustabdyti tokią nesaugią, neprofesionalią ir nedraugišką pavojingą karinę veiklą ir imtis praktinių priemonių, kad pridėtų pozityvios energijos Kinijos ir JAV karinių santykių plėtrai“, – nurodė Kinijos gynybos ministerija.

Kinijos gynybos ministerija: „JAV ... turėtų tuojau pat sustabdyti tokią nesaugią, neprofesionalią ir nedraugišką pavojingą karinę veiklą ir imtis praktinių priemonių, kad pridėtų pozityvios energijos Kinijos ir JAV karinių santykių plėtrai.“

Pentagono atstovas laivyno kapitonas Jeffas Davisas sakė, kad incidentas, kuris įvyko į vakarus nuo Korėjos pusiasalio, yra „nebūdingas“ įprastam saugiam kinų kariškių elgesiui.

„Tarptautinėje oro erdvėje reguliariai įvyksta perėmimų, ir didžioji dauguma jų vyksta saugiai“, – sakė jis.

JAV gegužės mėnesį du kartus apkaltino Kiniją nesaugiais perėmimais. Tada panašiame incidente virš Rytų Kinijos jūros dalyvavo branduolinių sprogimų pėdsakus fiksuojantis lėktuvas WC-135 ir kinų naikintuvai SU-30, o incidente virš Pietų Kinijos jūros – JAV laivyno lėktuvas P-3 ir kinų naikintuvai J-10.

2001 metų balandį kinų naikintuvas maždaug 110 km nuo Hainano salos virš Pietų Kinijos jūros susidūrė su JAV laivyno žvalgymo lėktuvu EP-3. Vienas kinų pilotas žuvo, o JAV lėktuvas avariniu būdu nutūpė Hainane, kur Kinija 24 narių įgulą laikė daugiau kaip savaitę, kol Pekinas ir Vašingtonas susitarė dėl jos paleidimo.

Rytų Kinijos jūra priklauso Ramiajam vandenynui, joje yra salelių, dėl kurių ginčijasi Kinija, Japonija ir Taivanas. Kinija taip pat reiškia pretenzijas į virtinę salelių Pietų Kinijos jūroje. Pekino karinė ekspansija šiuose ginčijamuose vandenyse didina įtampą tarp Kinijos ir jos kaimynių bei JAV.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min