Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiniją supurtė stiprus žemės drebėjimas, dešimtys žuvusiųjų

Į gatvę žemės drebėjimo metu išbėgę miesto gyventojai.
AFP/Scanpix nuotr. / Į gatvę žemės drebėjimo metu išbėgę miesto gyventojai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Centrinę Kiniją pirmadienį supurtė stiprus ir gana nedideliame gylyje užfiksuotas žemės drebėjimas, praneša „CBS news“. Aukų skaičius vis auga.

6,6 balo stiprumo drebėjimas užfiksuotas Gansu provinsijoje, netoli Dingxi miesto. Regione gyvena apie 26 mln. gyventojų. Kaip pranešama, tai viena rečiau apgyvendintų provincijų. Dingxi apylinkėse įsikūrę daug miestelių, ūkių. Skaičiuojama, jog šiame mieste ir aplink jį gyvena apie 2,7 mln. žmonių. Dingxi yra daugiau kaip 1 200 km į vakarus nuo Pekino.

Iš pradžių pranešta apie tris žuvusius žmones Mino apskrityje, esančioje į pietryčius nuo Dingxi savivaldybės.

Vyriausybinis žemės drebėjimų stebėsenos centras pranešė, jog žemės drebėjimas buvo 6,6 balo ir galėjo sukelti didelę žalą. Ryte užfiksuota keletas pakartotinių žemės drebėjimų, tarp jų vienas 5,6 balo stiprumo.

Centro duomenimis, pradinis drebėjimas įvyko apie 19 km gylyje. Tuo metu Gansu provincijos žemės drebėjimų administracija paskelbė, kad jis tebuvo vos 6 km gylyje. Netoli žemės paviršiaus užfiksuojami žemės drebėjimai yra labiau destruktyvūs.

JAV Geologijos tarnyba paskelbė, kad žemės drebėjimas buvo 5,9 balo stiprumo ir apie 9 km gylyje.

Kaip skelbiama, pirminiai matavimai gali skirtis dėl skirtingos stebėjimo įrangos.

Stipriausias, 8,9 balo žemės drebėjimas Kiniją supurtė 2008 metais. Tuomet žuvo net 90 tūkstančių žmonių.

Papildyta 8.40 val. Kaip praneša naujienų tarnyba BBC, žemės drebėjimas pražudė mažiausiai 22 žmones, dar kone 300 sužeisti.

Gansu provincijos Džangsiano apskrityje rimtai pažeista apie 5 600 namų, 380 sugriuvo. Kai kuriose vietovėse nutrūko elektros energijos tiekimas, sutrikdytas telefoninis ryšys.

Į nelaimės regioną jau atvyko ugniagesiai ir kitos gelbėjimo pajėgos su paieškos šunimis. Gansu karo policija dislokavo 500 karių, įskaitant specialiuosius gelbėtojus, į vietoves nugabenta apie 2 000 antklodžių ir 500 palapinių, kuriose galės glaustis žmonės.

Žemės drebėjimas sukėlė purvo ir žemių nuošliaužas.

Papildyta 9.40 val. Naujienų tarnyba BBC tikslina aukų skaičių, skelbiama, kad žuvo 47 žmonės.

Papildyta 14.14 val. Naujausiais duomenimis, Kinijoje žemės drebėjimas pražudė 75 žmones, daugiau kaip 400 sužaloti. Kaip pranešama, evakuota apie 27 tūkstančiai gyventojų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min