15min be reklamos
2023 02 06, 07:14

Kinija teigia, kad JAV numuštas balionas „pakenkė“ santykiams

Jungtinių Valstijų sprendimas numušti Kinijos oro balioną, kuris, Pekino teigimu, nukrypo nuo kurso, „smarkiai paveikė ir pakenkė“ abiejų šalių santykiams, pirmadienį pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerija.
Šnipinėjimo balionas virš JAV.
Šnipinėjimo balionas virš JAV. / „Scanpix“/AP nuotr.

Orlaivis, kuris, anot Vašingtono, buvo šnipinėjimo balionas, kelias dienas skraidė virš Šiaurės Amerikos, todėl JAV atšaukė planuotą valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno vizitą į Pekiną.

Vašingtonas šeštadienį pranešė, kad naikintuvas jį numušė prie Pietų Karolinos krantų, nes, pasak amerikiečių, Pekinas „nepriimtinai pažeidė“ JAV suverenitetą.

Pekinas pareiškė protestą ir tvirtino, kad balionas buvo nuo kurso nukrypęs civilinis orlaivis, o sekmadienį pateikė oficialų skundą JAV ambasadai Kinijoje.

„Jungtinių Valstijų veiksmai smarkiai paveikė ir pakenkė abiejų šalių pastangoms ir pažangai stabilizuojant Kinijos ir JAV santykius po susitikimo Balyje“, – skunde teigė užsienio reikalų viceministras Xie Fengas, anot Užsienio reikalų ministerijos pareiškimo.

Jis turėjo omenyje lapkričio mėnesį įvykusį prezidentų Joe Bideno ir Xi Jinpingo aukščiausiojo lygio susitikimą.

Pareiškime priduriama, kad Pekinas „atidžiai stebi situacijos raidą“ ir „pasilieka teisę imtis tolesnių būtinų veiksmų“.

Pentagono pareigūnai penktadienį šį dirižablį apibūdino kaip „dideliame aukštyje skriejantį sekimo balioną“ ir pridūrė, kad Vašingtonas ėmėsi priemonių užkirsti kelią slaptos informacijos rinkimui.

Praėjus dienai po to, kai Pentagono pareigūnai pranešė, kad kažkur virš Lotynų Amerikos buvo pastebėtas dar vienas balionas, Kolumbijos oro pajėgų pareigūnai teigė, kad penktadienį buvo aptiktas objektas, kurio „charakteristikos panašios į oro baliono“, buvo aptiktas penktadienį ir buvo „stebimas tol, kol paliko šalies oro erdvę“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min