Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinija uždarė reformų pareikalavusį liberalios pakraipos tinklalapį

Vienas liberalios pakraipos Kinijos žurnalas penktadienį turėjo uždaryti savo tinklalapį po to, kai paragino šaliai vadovaujančius komunistus, dažnai žadančių reformas, laikytis konstitucijos.
Cenzūra
Cenzūra / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pekine leidžiamas žurnalas „Yanhuang Chunqiu“ („Geltonojo imperatoriaus analai“) buvo uždarytas praėjus kelioms dienoms po to, kai jis paskelbė straipsnį, argumentuojantį, jog Kinijos konstitucija nubrėžia gaires politiniams pokyčiams.

Mėginant pasiekti tą tinklalapį penktadienį atsidarydavo paveikslėlis, kuriame pavaizduotas policininkas su užrašu „Tinklalapis, kuriame lankote, buvo uždarytas, nes jis nebuvo įtrauktas į registrą“.

Kinijos liberalai argumentuoja, kad valdančioji Komunistų partija nesilaiko konstitucijoje apibrėžiamų teisių, tokių kaip žodžio, spaudos ir susirinkimų laisvė.

Anksčiau panašų raginimą paskelbė vienas svarbus liberalios pakraipos laikraštis, kurį cenzūruoja Kinijos valdžia.

Kinijos liberalai argumentuoja, kad valdančioji Komunistų partija nesilaiko konstitucijoje apibrėžiamų teisių, tokių kaip žodžio, spaudos ir susirinkimų laisvė.

„Šiandien apie devintą valandą dienos tinklalapis buvo uždarytas“, – sakoma žinutėje, paskelbtoje oficialioje „Yanhuang Chunqiu“ paskyroje socialiniame tinklą „Sina Weibo“, panašiame į „Twitter“.

Žurnalo redaktoriai praėjusį mėnesį gavo internetą reguliuojančios Pramonės ir informacinių technologijų ministerijos pranešimą, kad jų tinklalapis buvo „atšauktas“, sakoma „Sina Weibo“ žinutėje.

Ministerija kol kas neatsakė į penktadienį naujienų agentūros AFP faksu išsiųstus klausimus.

Šis tinklalapis buvo uždarytas kitą dieną po to, kai cenzūra blokavo vieną straipsnį populiariame liberaliame savaitraštyje „Southern Weekly“, kuriame raginama įgyvendinti „konstitucinės santvarkos svajonę Kinijoje“, kad būtų apsaugotos piliečių teisės.

Visos Kinijos žiniasklaidos organizacijos yra pavaldžios vyriausybės propagandos departamentams, kurie dažnai blokuoja naujienas, laikomas „neigiamomis“ Komunistų partijos, nors kai kurie leidiniai laikosi labiau kritikuojančios pozicijos.

Pagal žiniasklaidos laisvę Kinija užima 174 vietą iš 179 šalių, tirtų 2011–2012 metais nevyriausybinės organizacijos „Žurnalistai be sienų“ (Reporters Sans Frontieres). Palyginti su ankstesniais metais, ši šalis nusmuko per tris pozicijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius