Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 19d. 15:50

Kinija uždraudė dėvėti burkas musulmoniško regiono centre

Uigūrai Sindziange Kinijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Uigūrai Sindziange Kinijoje

Kinijos vietinė valdžia autonominio Sindziango regiono centre Urumči mieste uždraudė dėvėti burkas viešumoje, praneša CNN. Tokių veiksmų buvo imtasi per tebesitęsiančią kampaniją prieš, Kinijos valdžios nuomone, religinį musulmonų ekstremizmą.

Draudimai dėvėti visą kūną ir veidą dengiantį drabužį, kuris pagal islamo tradiciją dar vadinamas burka, buvo atsakas į smurtinius išpuolius Sindziango regione, kuris apgyvendintas musulmoniškos etninės uigūrų mažumos. Manoma, jog įtampą per pastaruosius dešimtmečius paskatino į regioną atkelti haniai – dominuojanti etninė grupė Rytų Kinijoje ir dėl to išaugusi uigūrų diskriminacija.

Sindziango kontrolė labai svarbi centrinei valdžiai, nes regione gausu gamtos išteklių, todėl dėl išpuolių kaltinami uigūrų separatistai įvardijami ir kaip religiniai ekstremistai, siekiantys atsiskirti ir sukurti nepriklausomą valstybę. Tačiau įstatyminiai apribojimai, nukreipti prieš musulmonus, nėra nauji Sindziange – dar praėjusių metų rugpjūtį kitame mieste per vietinės reikšmės įvykį buvo uždrausta viešuoju transportu naudotis asmenims, vilkintiems islamiškais drabužiais ir turintiems dideles barzdas, o pažeidėjus persekiojo policija.

Sindziango valdžia ėmėsi ir kitų prieš islamą nukreiptų apribojimų – praėjusiais metais uždraudė mokiniams ir valstybės tarnautojams švęsti Ramadaną, musulmonų šventąjį mėnesį.

Uigūrų išeivija vadina visus šiuos veiksmus rasizmo ir diskriminacijos kurstymu. Tuo tarpu „Amnesty International“ pripažįsta, jog uigūrų etninė mažuma susiduria su vis didejančiais religijos laisvės apribojimais, diskriminacija įsidarbinant, taip pat apgyvendinimo ir išsilavinimo srityse.

Temos: 3 Kinija Islamas Burka
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min