Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 10d. 19:02

Kinijoje treneriu dirbantis Andrius Litvinas: maisto produktus dar pardavinėja, bet žmonių nėra

Andriaus Litvino užfiksuoti Kinijos vaizdai
Andriaus Litvino nuotr. / Andriaus Litvino užfiksuoti Kinijos vaizdai

Hangdžou mieste Kinijoje gyvenantis lietuvis vaikų krepšinio treneris Andrius Litvinas dar neseniai keliavo po šalį, o dabar priverstas laiką leisti savo bute – mieste paskelbtas karantinas dėl koronaviruso. Milijoninis Kinijos miestas atrodo lyg išmiręs, apie ką liudija ir lietuvio nuotraukos – pasidaryti asmenukę be minios už nugaros pagaliau tapo įmanoma. Kaip ir susirasti pigų viešbutį.

Iš Kinijos miesto Uhano kilęs koronavirusas 2019-nCoV jau pražudė 910 žmonių, juo užsikrėtė mažiausiai 40 573 asmenys. Vien sekmadienį Kinijoje virusas nusinešė 97 gyvybes.

Tuščios gatvės ir parduotuvės

Koronavirusas gąsdina pasaulį, o pati Kinija neretai atrodo ištuštėjusi. Tokie vaizdai – Hangdžou mieste gyvenančio lietuvio Andriaus nuotraukose. Gatvėse dega žalias šviesoforo signalas, bet niekas nevažiuoja. Metro traukiniai vis dar kursuoja po miestą, tik žmonių vagonuose nėra. Parduotuvės irgi tuščios, o prekyba vyksta tik ten, kur prekiaujama maisto produktais.

„Prekybos centrai tušti, tik maisto prekių skyrius aktyvus. Ir metro dar veikia, bet sako, kad ir jo traukinius jau greitai sustabdys. Prie mūsų dirba tik dvi mažos vaisių parduotuvės ir viena mažytė šeimyninė krautuvėlė“, – pasakojo Andrius.

Paklaustas, kodėl pats nepasinaudojo galimybe ir nepaliko Kinijos, kai kilo koronaviruso pavojus šioje šalyje, Andrius sako turįs darbo sutartį.

„Esu vaikų krepšinio treneris. Šiuo metu Hangdžou mieste yra paskelbtas karantinas, įmonės negali dirbti iki vasario 17 dienos. Prieš tai karantinas buvo iki vasario 10-osios, šios dienos, bet jį pratęsė. Aš manau, kad šis terminas dar bus pratęstas iki kovo mėnesio“, – sakė Andrius.

Išeiti gali kas dvi dienos

Vienoje iš Andriaus feisbuke paskelbtų nuotraukų – kalendoriaus lapelis su jo vardu ir pavarde bei pažymėta 6 diena. Kaip komentuoja lietuvis, po šios dienos iš savo buto jis galėjo išeiti tik vasario 8-ąją. „Visame mieste tik kartą per dvi dienas išeiti į lauką galima“, – paklaustas apie karantiną, aiškino Andrius.

Andriaus Litvino nuotr./Andriaus Litvino užfiksuoti Kinijos vaizdai
Andriaus Litvino nuotr./Andriaus Litvino užfiksuoti Kinijos vaizdai

Hangdžou nuo Uhano, kuriame įvyko naujojo viruso protrūkis, nutolęs apie 750 km, tad karantinas čia paskelbtas vėliau, nes Uhane ir kituose centrinės Hubėjaus provincijos miestuose karantinas paskelbtas dar sausio pabaigoje. Iki to laiko lietuvis dar spėjo pakeliauti – dukart aplankė Šanchajų.

„Keliavau laisvai iki karantino. Žinojau, kad ligos epicentro miestuose žmonės namuose uždaryti – karantinas. Pagal kryptį virusas „ėjo“ mano miesto kryptimi, tai nuvykau porą kartų į Šanchajų. Kai vykau paskutinį kartą, greitajame traukinyje buvo tik pora vagonų, kiti vagonai uždaryti. Bet labai didelis pliusas, kad viešbučiai buvo labai pigūs“, – geros nuotaikos nestokoja Andrius.

Jis ir savo gyvenamajame mieste pasidarė asmenukių, kurios kelia šypseną. „Pasidariau atminčiai video, kur esu visiškai vienas populiariausiuose objektuose, tarkim, prie sporto centro darau atsispaudimus“, – tvirtindamas, kad gerai jaučiasi, sportuoja ir sveikai maitinasi, sakė A.Litvinas.

Anot lietuvio, jis pats panikos nejaučia, neatrodo, kad panikuoja ir kinai, tačiau jie drausmingi – net labai: „Kinai laiką leidžia namuose. Mano asistentai treneriai namuose žaidžia kompiuterinius žaidimus. Bet čia gal jų priklausomybė.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min