Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinijos mokykloje – dar vienos žiaurios žudynės

Žvakė
„Scanpix“ nuotr. / Žvakė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mažiausiai šeši vaikai mirtinai subadyti, dar apie 20 sužeisti per išpuolį Hanzhong mieste, šiaurės vakarų Kinijoje, pranešė šalies naujienų agentūra.

Kaip rašo BBC, manoma, kad visi nuo žudiko nukentėję vaikai neturėjo nė šešerių metukų. Pranešama, kad su vaikais nužudyta ir viena mokytoja.

Tai jau antras toks žiaurus išpuolis Kinijos mokykloje per trumpą laiką. Kovą vyras mirtinai peiliu subadė aštuonis moksleivius Fujiano provincijoje. Žudikui netrukus įvykdyta mirties bausmė.

Per balandžio pabaigoje trijose skirtingose Kinijos dalyse įvykdytus išpuolius sužeista keliasdešimt vaikų.
 

Pranešama, kad šešis vaikus nužudęs vyras vėliau nusižudė. Iš pradžių pranešta apie septynių vaikų mirtį, tačiau vėliau patikslinta, kad viena iš nužudytųjų yra mokytoja.

Praėjusį mėnesį Kinijos švietimo ministras nurodė visoms mokykloms sustiprinti apsaugą, mokyti moksleivius saugumo ir užtikrinti, kad mažus vaikus namo kas nors palydi. Kai kuriose šalies dalyse vietos policija mokyklų apsaugos darbuotojams išdalijo pipirines dujas. Tačiau, pasak BBC, ši priemonė yra brangi ir jos efektyvumas nepatvirtintas.

Kinijoje nusikalstamumo lygis tradiciškai buvo sąlyginai žemas. Tačiau panašu, kad situacija keičiasi. Anot Vakarų valstybių spaudos apžvalgininkų, mokyklų užpuolimas yra viena iš keršto visuomenei formų. Šią formą pasirenka individai, neturintys kur išlieti savo pykčio.

Savo ruožtu kai kurie Kinijos apžvalgininkai įsitikinę, kad viena iš svarbiausių šio liūdno reiškinio priežasčių – vis didėjanti takoskyra tarp turtingų ir vargšų šalies gyventojų bei spartus ekonomikos augimas.

Pasak BBC korespondento Pekina Damiano Grammaticas, šalies gyventojai baiminasi, kad tokios žudynės netrukus pasikartos.

Šiais metais Kinijos mokyklose įvykdyti išpuoliai:

Gegužės 12 d. Šeši vaikai ir vienas suaugęs nužudyti bei 20 sužeisti Hanzhonge, Shaanxi provincijoje
Balandžio 30 d. Penki vaikai sužeisti per išpuolį Weifange, Shandonge
Balandžio 29 d. Trys suaugę ir 28 vaikai sužeisti Taixinge, Jiangsu
Balandžio 28 d. Mažiausiai 15 vaikų ir vienas mmokytojas sužeisti Leizhou, Guangdonge
Kovo 24 d. Aštuoni vaikai nužudyti per išpuolį Nanpinge, Fujiane
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min