Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinijos Jackie Kennedy: moteris, sudrebinusi šalį

Gu Kailai su savo vyru Bo Xilai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gu Kailai su savo vyru Bo Xilai
Šaltinis: 15min
0
A A

Moteris, kaltinama sąsajomis su britų verslininkų nužudymu, apibūdinama kaip „Kinijos Jackie Kennedy“, rašo Didžiosios Britanijos nacionalinis transliuotojas BBC.

Jungtinių Valstijų teisininkas, prieš keletą metų dirbęs kartu su Gu Kailai, BBC pasakojo, kad tai  patraukli, charizmatiška ir linksma moteris. Edas Byrne'as iš Denverio, Kolorado valstijos, sakė buvęs priblokštas, kai išgirdo, kad G.Kailai įsipainiojusi į žmogžudystės bylą.

Tačiau yra būtent taip. G.Kailai buvo „perduota teisėsaugos pareigūnams“, nes tapo pagrindine britų verslininko Neilo Heywoodo žmogžudystės įtariamąja. Dėl šios bylos iš posto buvo priverstas atsistatydinti moters vyras Bo Xilai – vienas iš aukštų Kinijos politikų.

Novatoriška teisininkė

Prieš atidarydama savo pačios teisininkų įmonę, antroji B.Xilai žmona G.Kailai studijavo teisę prestižiniame Pekino universitete. Pirmą sykį E.Byrne'as su ja susipažino lankydamasis Kinijos pajūrio mieste Daliane. B.Xilai buvo šio miesto meras.

Į susitikimą jis vyko kartu su savo klientu ir su G.Kailai aptarė verslo užmačias. „Man ji padarė didžiulį įspūdį. Ji labai patraukli, labai charizmatiška ir labai linksma“, – prisiminė JAV teisininkas.

Žmonės lygino ją ir jos vyrą su Johnu ir Jackie Kennedy. Jie buvo modernus, liberalus Kinijos elementas.

Kiek vėliau G.Kailai susisiekė su E.Byrne'u ir paprašė jo atstovauti kelioms Daliano įmonėms, kurios buvo susijusios su ieškiniu Alabamoje. Tai įvyko 1997 metais. Puikiai kalbėdama angliškai, G.Kailai atliko svarbų vaidmenį šiame ieškinyje – jį laimėjo kinų įmonės.

Moteris net parašė knygą apie savo teisinę kovą Jungtinėse Valstijose, pavadindama ją: „Ieškinio laimėjimas Jungtinėse Valstijose“.

Tuo metu E.Byrne'as dirbo su G.Kailai. Vyras ją pažinojo Horus Kai vardu. Su ja vyras matėsi keletą sykių JAV ir Daliane. Jis taip pat susipažino su jos vyru.

„Žmonės lygino ją ir jos vyrą su Johnu ir Jackie Kennedy. Jie buvo modernus, liberalus Kinijos elementas“, – pasakojo teisininkas.

B.Xilai artimas šaltinis taip pat apibūdino G.Kailai, kuriai šiuo metu apie 52 metus, nepriekaištingais žodžiais. Jis pasakojo, kad po to, kai jos vyras tapo Komunistų partijos vadovas Čongčinge, moteris uždariusi savo teisininkų įmonę, kad niekas nemanytų, jog ji pelnosi iš jo pareigų.

„Ji uždarė įmonę tuo metu, kai ji itin sparčiai augo ir kai ji labai dėl to džiaugėsi“, – pasakojo šeimai artimas šaltinis. Tačiau jis taip pat teigė, kad G.Kailai sveikata pastaraisiais metais nebuvo itin gera ir kad ji retai kada išvykdavo iš šeimos namų Čongčinge. „Ji likdavo namie ir skaitydavo knygas“, – apie moterį, kuri, kaip ir jos vyras, yra buvusio aukšto šalies politiko vaikas, kalbėjo šaltinis.

Jos tėtis buvo generolas Gu Jingshengas – žinomas revoliucijos atstovas prieš Kinijos Komunistų partijai perimant šalies valdžią. Partijai perėmus valdžią jis užėmė aukštus postus, bet kaip ir daugelis kitų buvo pasodintas į kalėjimą per Kultūrinę revoliuciją – chaotišką politinių neramumų periodą.

G.Kailai buvo maža mergaitė, kai visa tai prasidėjo, bet ji taip pat kentėjo. Ji buvo priversta dirbti skerdykloje ir tekstilės gamykloje. Tačiau tai netrukdė jai pasiekti išsilavinimą. Ji Pekino universitete apsigynė bakalauro teisės diplomą, o vėliau – tarptautinės politikos magistrą.

Teisininke ji tapo 1988 metais, kai ir atidarė Kailai teisės įmonę Pekine.

„Interesų konfliktas“

Su B.Xilai moteris susipažino 1984 metais, per vieną išvyką į Činčžou rajoną netoli Daliano. B.Xilai tuo metu buvo šio rajono Komunistų partijos sekretorius. Pora susilaukė vieno sūnaus, Bo Guagua, kuris, prieš studijas Oksfordo universitete, lankė prestižinę privačią mokyklą. Šiuo metu jis Harvardo universitete, JAV.

Šeimai artimas šaltinis teigė, kad kultūringa ir inteligentiška G.Kailai iš visuomenės ir verslo pasitraukė po to, kai jos vyras pradėjo eiti aukštas pareigas Čongčinge 2007 metais. Tačiau panašu, kad teiginiai, jog ji visiškai nutraukė savo saitus su verslu, yra klaidingi. Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pranešė, kad moteris turėjo „ekonominių interesų“, susijusių su N.Heywoodu. Teigiama, kad dėl tų interesų ir įvyko konfliktas, kuris vėliau suintensyvėjo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min