Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinijos Jangdzės upėje nuskendo per 450 žmonių plukdęs laivas, šimtai žmonių laikomi dingusiais

Kinijos Jangdzės upėje vyksta laivo gabenusio 450 žmonių gelbėjimo operacija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kinijoje nuskendo kruizinis laivas.
Šaltinis: BNS/15min.lt
0
A A

Šimtai žmonių laikomi dingusiais po to, kai daugiau kaip 450 žmonių gabenantis keleivinis laivas per audrą nuskendo Jangdzės upėje, Kinijos pietinėje Hubėjaus provincijoje. Antradienį Kinija surengė gelbėjimo operaciją.

Kaip praneša BBC, oficialiais duomenimis, kol kas mažiausiai vienas žmogus žuvo. Valstybinis transliuotojas CCTV nurodė, kad buvo rastas vienas nuskendęs žmogus, o dar 10 ištraukti iš vandens gyvi po to, kai pirmadienio vakarą nuskendo laivas „Dongfangzhixing“ („Rytinė žvaigždė“), plaukęs iš rytinio Nandzingo miesto į pietvakarinį Čongčingą.

Kitame pranešime, sukėlusiame vilčių rasti daugiau gyvų likusių žmonių, sakoma, kad narai, pasiekę laivo korpusą ir į jį pabeldę, sulaukė atsakymo iš vidaus, bet daugiau detalių nepranešama.

Laivas neišsiuntė pagalbos signalo prieš nuskęsdamas.

Vietos žiniasklaida praneša, kad keletas žmonių su žvejų pagalba sugebėjo išsigelbėti ir priplaukti iki kranto bei pranešti apie nelaimę pareigūnams

Kol kas apie dešimt žmonių, kaip pranešama, iš tiesų išsigelbėjo. Kai kurie iš jų dėl patirtų sužalojimų nuvežti į ligoninę. Gelbėjimo darbus apsunkina stiprus vėjas ir smarkus lietus.

Katastrofos, įvykusios Dzianli regione centrinėje Hubėjaus provincijoje, priežastys kol kas neaiškios, bet CCTV nurodė, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas.

Tarp išgelbėtų žmonių buvo laivo kapitonas ir vyriausiasis mechanikas, kurie abu sakė, kad „Dongfangzhixing“ pateko į „cikloną“.

Laive, kuris nuskendo 21 val. 28 min. vietos (16 val. 28 min. Lietuvos) laiku buvo 458 žmonės, tarp jų 406 keleiviai, penki kelionių agentūros darbuotojai ir 47 įgulos nariai.

Katastrofa įvyko Jangdzės vidurupyje. Ši 6,3 tūkst. km ilgio upė yra ilgiausia Kinijoje.

Išgelbėjo 85 metų moterį

Narai ištraukė 85 metų moterį iš Kinijos Jangdzės upėje apvirtusio 458 žmones gabenusio keleivinio laivo, o gelbėtojai tikisi, kad viduje dar gali būti likę gyvų žmonių, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida po vienos iš didžiausių šalyje pastarojo meto katastrofų.

Taip pat buvo rasti penkių žuvusiųjų palaikai po to, kai laivas pirmadienio vakarą apvirto siaučiant audrai, sakoma žiniasklaidos pranešimuose.

Dienraštis „People's Daily“, paskelbęs savo tinklaraštyje keleivių sąrašą, nurodė, kad tame laive buvo įvairaus amžiaus žmonių: pradedant trejų metų vaikais ir baigiant vyresniais negu 80 metų senoliais.

Po keturių denių turistinio laivo katastrofos kol kas pavyko išgelbėti tik keliolika žmonių, o pranešimai apie padėtį yra prieštaringi.

Valstybinės televizijos reportaže buvo parodyti dramatiški vaizdai, kai gelbėtojai mėginant išpjauti angą apvirtusio laivo korpuse. Vėliau narai ištraukė gyvą 85 metų moterį, kurios būklė, kaip pranešama, buvo gera.

Kaip rašo „People's Daily“, laive „Dongfangzhixing“ („Rytinė žvaigždė“) tebėra įstrigusių keleivių, o valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ nurodė, kad gelbėtojai dar girdėjo žmonės, besišaukiančius pagalbos iš vidaus.

Dešimtys gelbėtojų laivų kovojo su stipriu vėju, mėgindami pasiekti apvirtusį laivą per smarkią liūtį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min