2016-10-27 19:58

Kinijos komunistų partija: senstančių vyrukų kompanija, neįsileidžianti moterų

Kinijos komunistų partija šią savaitę susitinka itin svarbiame posėdyje, kuriame turėtų būti nustatyta nauja partijos tvarka ir dar labiau sustiprintas šalies lyderio Xi Jinpingo autoritetas, praneša naujienų agentūra „Associated Press“.
Kinijos Centro komiteto nariai parodos atidaryme
Kinijos Centro komiteto nariai parodos atidaryme / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Šiame susitikime taip pat bus aptariamos Nacionalinio kongreso, kuriame bus patvirtintas naujasis valdymo planas ir Kinijos politikos kryptys, gairės.

Didžiausiu iššūkiu Xi Jinpingui taps jo griežto antikorupcinio judėjimo rezultatų aptarimas. Kaltinimai korupcija sukrėtė partijos elitą ir leido Kinijos lyderiui atsikratyti kelių įtakingų varžovų, norėjusių pakeisti partijos liniją.

Viena iš susitikimo temų taps ir moterų vaidmuo Kinijos komunistų partijoje.

Nepaisant to, kad moterys vaidina svarbų vaidmenį socialiniame gyvenime ir versle, jų atstovavimas politikoje yra beveik nepastebimas. Daugumą vadovaujančių postų vis dar užima tik vyresnio amžiaus vyrai.

Pekine šią savaitę vykstančiame Centro komiteto susitikime dalyvauja 350 narių. Tik 33 vietas gavo komunistų partijos atstovės moterys.

„Scanpix“/AP nuotr./Kinijos lyderis Xi Jinpingas
„Scanpix“/AP nuotr./Kinijos lyderis Xi Jinpingas

Kinijos politinė demografija skaičiais:

  • Šalyje gyvena 1,3 milijardo gyventojų (moterų – 670 mln.).
  • Komunistų partijos narių – beveik 89 milijonai.
  • Politbiuro vykdomąjį komitetą, svarbiausią šalies valdymo organą, sudaro 7 nariai. Visi jie – vyrai. 5 iš jų pensinį amžių (68-erius metus) pasieks kitąmet.
  • Nei viena moteris niekada nebuvo tapusi Politbiuro vykdomojo komiteto nare.
  • Iš viso Politbiure yra tik 2 moterys.

Xi Jinpingo antikorupcinė programa skaičiais:

  • Nuo 2007 iki 2012 metų dėl korupcinių ryšių buvo nuteisti 668 tūkstančiai komunistų partijos narių.
  • Nuo 2013 m. iki dabar dėl korupcijos nuteisti daugiau nei milijonas partijos narių.
  • Centro komitete nuteistų ar teisiamųjų skaičius pasiekė 23.
  • 82 ministerijų lygmens pareigūnai sulaukė kaltinimų ar buvo nuteisti dėl korupcijos. 28 jau nuteisti, o 23 dar laukia sprendimo.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą